تولید ۵۰ هزار تن گوشت سفید در اردبیل تا سال ۹۳

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل از تولید ۵۰ هزار تن گوشت سفید از طریق واحدهای صنعتی و نیمه‌ صنعتی در سطح این استان خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فارس، عادل عبدایمانی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های دهه فجر در اردبیل اظهار داشت: در حالی که در آخر سال ۸۸ تولید گوشت سفید و مرغ در استان اردبیل حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن بود در حال حاضر این رقم به بیش از ۳۲ هزار تن رسیده و همچنان روند رو به رشدی را شاهد و ناظر هستیم.

وی عنوان کرد‌: بر اساس برنامه‌ریزی‌های که انجام دادیم و افزایش ظرفیت تولید توسط مرغداری‌های صنعتی و نیمه صنعتی، خصوصی و فعالان بخش خصوصی این میزان تولید در پایان سال آینده به ۵۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل یادآور شد: در کنار این شرایط تولیدی که همچنان با نگاه ویژه به حوزه اقتصاد مقاومتی و خلق حماسه اقتصادی صورت می‌گیرد ضروری است هدفگذاری‌ها به سمتی باشد تا تولید محصولات زراعی، باغی و دامی به سرعت افزایش پیدا کند.

عبد‌ایمانی ادامه داد: در بیش از ۲۲ هزار هکتار طرح مبارزه بیولوژیکی مورد توجه قرار گرفته به طوری که در این میزان اراضی از هیچ کود و سمی استفاده نمی‌شود.

این مسئول توجه به مدیریت تلفیقی آفات را نیز یکی دیگر از اولویت‌‌های جهادکشاورزی برشمرد و خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز امسال ۶۵ هزار هکتار از مزارع استان زیر پوشش تحت مدیریت تلفیقی آفات قرار گرفته و قرار است کیفی‌ترین و پاک‌ترین محصول تولید شده و روانه بازار مصرف شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل افزود: در تولید محصول پاک، سالم و ارگانیک استان اردبیل موفق به دریافت نشان استاندارد شده تا همچنان در کشور پرچمدار تولید در این عرصه باشیم.

عبد‌ایمانی بیان داشت: در تحقق شعار حماسه اقتصادی بخش کشاورزی در افزایش کمی و کیفی تولید محصولات پیشقدم شده و توانسته است نقش اساسی خود را به خوبی ایفا کند که در این ارتباط امیدواریم هدفگذاری‌ها به سمتی باشد تا در پایان سال رضایت‌مندی ولی امر مسلمین را در خلق حماسه اقتصادی شاهد باشیم.

وی گفت: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش تولید و توجه جدی به زیرساخت‌ها توسعه این بخش بیش از هر زمان دیگر در دستور کار و هدف‌گذاری اصلی قرار گرفته به طوری که در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ طرح تولیدی با سرمایه‌گذاری ۲۲۵ میلیارد تومان اشتغالزایی ۴۰ هزار نفر در حال اجراست.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل عنوان کرد: در گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۳۰ طرح تولیدی و ۱۰ طرح عمرانی به مرحله افتتاح می‌رسد که برای اجرای این پروژه‌ها ۵۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

عبد‌ایمانی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل یادآور شد: اجرایی شدن چنین پروژه‌های زیرساختی در تقویت امر تولید و کارآفرینی برتر بستری را فراهم می‌کند تا ظرفیت اشتغال در بخش کشاورزی همچنان افزایش یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *