واردات میوه با رتبه ششم باغبانی ایران در دنیا همخوانی ندارد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی با انتقاد از واردات میوه از گذشته تاکنون گفت: وقتی کشوری رتبه ششم باغبانی دنیا را دارد چرا باید برای شب عید خود میوه وارد کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمدعلی جوادی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و کنونی سازمان‌ جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از این پس برخی از یارانه‌ها همچون یارانه شیر به صورت مستقیم به کارخانه‌ها پرداخت می‌شود تا محصول ارزان در اختیار مردم قرار دهند.

وی با انتقاد از آن‌چه در گذشته به عنوان واردات میوه وجود داشته از واردات میوه با کشتی از کشورهایی مانند مصر خبر داد و افزود: جای تأسف است کشوری که رتبه ششم باغبانی دنیا را در اختیار دارد میوه شب عید وارد کند و لذا از این پس سعی خواهیم کرد همه مصرف مردم به خصوص در شب عید، میوه داخلی باشد.

جوادی در ادامه مباحث مطرح شده با انتقاد از وضعیت حقوقی کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و با ذکر داستانی در این زمینه گفت: یک مهندس جهاد کشاورزی با همه خدماتی که از خود در مدیریت‌ها از گذشته تاکنون ارائه داده باید ماهانه نهایتاً ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق بگیرد در حالی که دوست و هم‌کلاسی این مهندس در جاهای دیگر با خدمات کمتر تا سه برابر این حقوق دریافتی دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی به لزوم توجه به بخش کشاورزی در استان‌های دارای ظرفیت اشاره کرد و گفت: استانی همانند کهگیلویه و بویراحمد که یک درصد مساحت و جمعیت کشور را دارا بوده و از این نظر رتبه ۳۰ کشور را به خود اختصاص داده اکنون در تولید سیب مقام ۹، در تولید انگور مقام ۱۵، در تولید گردو مقام چهارم و در تولید مرکبات مقام دوازدهم کشور را به خود اختصاص داده که درمی‌یابیم با توجه هرچه بیشتر به چنین استان‌هایی با ظرفیت‌های بزرگ می‌توان تولید محصولات کشاورزی را در کشور متحول کرد.

وی تأمین ۸٫۵ میلیارد متر مکعب آب کشور، وجود ۵۰۰ شاخه رود، بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ چشمه، وجود ۲ هزار گونه گیاهی و اختصاص ۲۶٫۶ درصد گونه‌های گیاهی کشور را از ظرفیت‌های این استان کوچک کشور برشمرد.

جوادی تنها راه عبور از مشکلات را با هم بودن عنوان کرد و گفت: اگر در همه حوزه‌ها از جمله در کشاورزی با یکدیگر همدلی و همکاری داشته باشیم مشکلات را می‌توان یکی پس از دیگری از پیش رو برداشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.