تودیع ومعارفه در معاونت بهبود تولیدات گیاهی/توکلی رفت، کشاورز آمد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – امروز طی مراسمی عباس کشاورز عهده‌دار سمت معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران، در آیین تودیع و معارفه‌ای دیگر، معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی نیز منصوب شد.

با حکم وزیر جهاد کشاورزی، عباس کشاورز که دارای سابقه‌ای پنج‌ساله به‌عنوان رئیس سازمان تحقیقات، آموزش کشاورزی سابق و سایر زیربخش‌های کشاورزی بود، این‌بار در سمت معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش تولیدات گیاهی انجام مسئولیت می‌کند.

وی که در مرکز تحقیقات استراتژیک و چندین مرجع کشاورزی مشغول فعالیت است، این‌بار به‌عنوان معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی منصوب می‌شود.

عباس کشاورز متولد ۱۳۲۵ خورشیدی و دارای مدرک فوق لیسانس آبیاری و آبادانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران است و تدریس در مقطع فوق لیسانس به مدت ۹ سال، داشتن بیش از ۱۴ مقاله چاپ‌شده در مجلات علمی و بیش از ۴۵ مقاله در کنگره‌های علمی و مشارکت در تهیه ۳۲ جلد کتاب سند ملی آب کشور را در سوابق علمی خود دارد.

کشاورز همچنین نویسنده گزارش‌های راهبردی با عناوین ارزیابی عملکرد برنامه چهارم بخش کشاورزی و انطباق با سند چشم‌انداز، وضعیت بازار غذا در شرایط حاضر و آینده و تحلیلی بر میزان واردات و صادرات محصولات کشاورزی طی سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ است.

لازم به ذکر است، عباس کشاورز در دوره وزارت عیسی کلانتری در سازمان تحقیقات و آموزش سابق، مدتی رئیس سازمان بود.

کشاورز، همچنین صاحب امتیاز فصل‌نامه مجله آبیاری و زهکشی ایران است و مقالات بی‌شماری در زمینه امنیت غذایی دارد.

ناصر توکلی معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار ایانا خود را فرزند وزارتخانه خواند و افزود: در هر سمتی که باشم، در وزارت جهاد کشاورزی انجام وظیفه می‌کنم و از بدنه این وزارتخانه خارج نخواهم شد.

وی خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی نیازمند افراد باتجربه است تا از پتانسیل‌های موجود استفاده مناسب شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.