نفوذ دانش در کشاورزی هشت دهم درصد است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان ما صاحب تجارب با ارزش و ارزنده‌ای هستند اما نفوذ دانش در کشاورزی و در حوزه کارشناسی هشت دهم درصد است.

محسن موحدیان عطار در آیین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی کشاورزی، نهادها، محصولات و خدمات وابسته اظهار کرد: موفقیت یک نمایشگاه در برقراری توازن میان داشته‌های آن و خواسته‌های متقاضیان است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه برای بازار شش هزار میلیارد تومانی کشاورزی کشور برگزار شده است، تصریح کرد: با تک نرخی شدن ارز این رقم به دو تا سه برابر افزایش پیدا خواهد کرد که این نشان دهنده سرنوشت‌ساز بودن صنعت کشاورزی در کشور است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای ارائه خدمات ایده‌آل باید تعهد به مصرف کننده و تجاوز نکردن به قیمت محصولات و هم‌چنین تناسب کیفیت محصول با ادعای اثربخشی آن رعایت شود، افزود: این نمایشگاه برای ایجاد رابطه رقابتی مثبت میان عرضه کنندگان برگزار شده است و این رقابت باید در عرضه کامل سیستم نهاده‌ها در حوزه تولید باشد.

موحدیان عطار ادامه داد: صنعت کشاورزی با ارائه مجموعه‌ای از منابع سرنوشت ساز و با ارزش و هم‌چنین افزایش توان رقابت پذیری تولیدات و محصولات قابل عرضه به هدف خود می‌رسد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی در مورد نقش انسان در این سیستم اظهار کرد: انسان در این سیستم یا به عنوان یک نهاده و یا به عنوان یک عضو متفکر سوار بر سیستم در نظر گرفته می‌شود و از طریق سیستم به هدف خود می‌رسد.

وی با انتقاد از پایین بودن سطح دانش کشاورزان، تصریح کرد: کشاورزان ما صاحب تجارب با ارزش و ارزنده‌ای هستند اما نفوذ دانش در کشاورزی و در حوزه کارشناسی هشت دهم درصد است.

موحدیان عطار از نظام آموزشی حاکم بر دانشکده‌های کشاورزی انتقاد کرد و گفت: دانش آموختگان کشاورزی ما از نظر مبانی نسبت به تحصیل کردگان خارجی سطح بالاتری دارند اما مهارت لازم را برای فعالیت در این عرصه ندارند.

وی در مورد فعالیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور در ارتقا کیفی متخصصان کشاورزی گفت: یک میلیون و ۴۰۰ هزار ساعت روز آموزش نشان از توجه این سازمان به ارتقای مهارت کشاورزان دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور به دنبال اتصال متخصصان کشاورزی به روستاها است، افزود: با استقرار شبکه خدمات فنی مهندسی کشاورزی به دنبال پیاده‌سازی مهندسی ارزش برای رسیدن به حداکثرها هستیم.

موحدیان عطار در مورد تعداد افرادی که از طریق این سیستم در اصفهان مشغول به کار هستند، گفت: در اصفهان ۱۴۰ هزار نفر از طریق این سیستم مشغول به کار هستند.

به گزارش ایسنا، دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی کشاورزی ایران تا ۵ بهمن ماه جاری، هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان ادامه دارد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *