هشت هزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی برای استخدام تایید شدند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – محسن موحدیان عطار امروز در نشست خبری با اعلام این خبر گفت: بر اساس قانون قرار بود از بین فارغ‌التحصیلان کشاورزی که به نظارت محصولات استراتژیک مشغول هستند ۱۰ هزار نفر طی دو سال( تا پایان امسال) استخدام شوند که تاکنون ۷ تا ۸ هزار نفر آنها تأیید شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور ادامه داد: برای جذب بقیه این فارغ‌التحصیلان تا ۱۰ هزار نفر، قرار است آزمونی برگزار شود که بعد از آن حد نصاب به ۱۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، که با توجه به نزدیکی پایان سال در این فرصت کم امکان جذب ۱۰ هزار نفر وجود دارد؟ گفت: ما هم پیگیر این استخدام هستیم و وزارت جهاد کشاورزی بر اساس قانون موظف به اجرای آن است.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه سالانه ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر فارغ‌التحصیل کشاورزی به جامعه اضافه می‌شود، گفت: ۱۳۰ هزار و ۱۴۹ نفر از اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور جویای کار هستند.

به گزارش فارس، آمار فارغ‌التحصیلان کشاورزی جویای کار تنها مربوط به اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی است در حالی که بسیاری از فارغ‌التحصیلان کشاورزی عضو این سازمان نیستند که با احتساب آنها میزان بیکاران این بخش بسیار فراتر خواهد بود.

منبع : خبرگزاری فارس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *