سیزدهمین کنگره علوم خاک ایران آغاز به کار کرد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – سیزدهمین کنگره علوم خاک ایران با شعار «خاک پایدار و تولید پایدار» با حضور استادان، پژوهشگران و دانشجویان امروز ۸ بهمن به مدت ۳ روز در دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشکده کشاورزی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب کشور به نقل از دکتر لندی دبیر کنگره حدود ۱۷۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره واصل شده که حدود ۱۳۵۰ مقاله مورد پذیرش و در نهایت ۱۲۰۰ مقاله پذیرش شده است .

این مقالات در ۱۱ محور اصلی به صورت کامل دریافت شد. وی افزود: حدود ۷۰ درصد از مقاله های پذیر شده مربوط به دانشگاه ها، و ۳۰ درصد دیگر از موسسات و مراکز تحقیقاتی ارسال شده است.در این مراسم دکتر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ضمن ارائه سخنرانی کلیدی خود در ۳ محور ساختار تحقیقات کشاورزی، چالشهای کمرنگ شده در بخش خاک و آب و پایداری خاک و تولید به بیان سیر تکاملی تحقیقات کشاورزی در ایران و جهان پرداخت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در سخنانش به مهمترین چالش های خاک از جمله فرسایش، شورشدن خاک و کاهش مواد آلی خاک اشاراتی داشت. وی افزود: ۶۰ درصد خاک های کشور کمتر از ۱ درصد مواد آلی دارند و این یکی از مهمترین دغدغه های ماست.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ادامه آب، خاک و ذخائر ژنتیکی را به عنوان ۳ منبع اصلی پایداری و تامین امنیت غذایی ذکر کرد.

در ادامه مراسم افتتاحیه از ۵ تن از خاکشناسان برتر در حوزه آب و خاک از جمله دکتر کاظم خاوازی رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *