با ابلاغ رئیس جمهور؛ صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی از ۱۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی بهره مند می شوند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – با ابلاغ قانون تفسیر جزء(۱-۵) قوانین بودجه سالهای ۹۱ و ۹۲ از سوی رئیس جمهور، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی از تسهیلات صندوق توسعه ملی بهره مند می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، با ابلاغ این قانون صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی که دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی هستند می توانند از ۱۰ درصد منابع و تسهیلات صندوق توسعه ملی که مربوط به بخش کشاورزی است،استفاده کنند.

گفتنی است قانون مذکور در قالب طرح یک فوریتی از سوی نمایندگان تقدیم مجلس شده بود که در تاریخ سوم دی ماه به تصویب رسید.

موضوع استفساریه به این شرح است:

آیا طرح های مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی که دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی بوده لکن در رشته فعالیت های اقتصادی سامانه طبقه بندی بین الملل استاندارد صنعتی (ISIC) بخش صنعت طبقه بندی شده اند می توانند از تسهیلات موضوع جز ( ۱-۵) قوانین بودجه سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ استفاده نمایند؟

پاسخ: بله، با توجه به اینکه این گونه صنایع جزء حلقه تکمیلی بخش کشاورزی می باشد پرداخت تسهیلات از محل جز (۱-۵) قوانین بودجه به این گونه طرح ها بلامانع است.

جزء (۱-۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۱

در جزء ( ۱-۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور آمده است ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی جهت پرداخت تسهیلات به بخش های غیردولتی به طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و اهلیت متقاضی به صورت پرداخت و بازپرداخت ریالی در بخش آب و کشاورزی تخصیص می یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *