وزیر جهاد کشاورزی: خدمات ترویجی باید تمامی جامعه کشاورزی را در برگیرد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در اولین نشست شورای سیاستگذاری ترویج کشاورزی خطاب به مدیران اعلام کرد: سیاستگذاری در ترویج کشاورزی باید از جامعیت لازم برخوردار باشد و کل جامعه کشاورزی را در برگیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس حجتی ضمن تشکر از حضور کشاورزان پیشرو و فعالان بخش خصوصی در امور ترویج، آموزش و کارآفرینی گفت: جامعه کشاورزی کشور مشتمل بر قشر وسیعی از کشاورزان با ویژگی ها و شرایط اجتماعی و اقتصادی متفاوت است، به طوری که در این جامعه هم کشاورزان با واحد تولیدی خرد با سطح عملکرد پایین اقتصادی فعال هستند و هم کشاورزان با واحدهای تولیدی بزرگ، دانش بیان و عملکرد بالا وجود دارد.

وی تصریح کرد: سیاست‌های ترویجی باید همه گروه های جامعه کشاورزی را در برگیرد و بستر تامین نیازهای خدمات ترویجی آنان را فراهم نماید.به طوری که سیاست‌ها و خدمات ترویجی باید برای کشاورزان که زمین و درآمد کم‌ دارند،بتواند آنها را در انجام صحیح و به موقع فعالیت‌های کشاورزی، دسترسی آسان به ماشین و تجهیزات کاشت، داشت و برداشت و نیز نهاده های اصلی کمک کند و از این طریق به افزایش تولید و درآمد آنها منجر شود.

مهندس حجتی گفت: این سیاست‌ها و خدمات ترویجی برای کشاورزان واحدهای تولیدی صنعتی و علمی باید به ارائه و دسترسی به اطلاعات فنی و تخصصی روز دنیا بوده و به آگاهی بخشی آنها از وضعیت تولیدکنندگان مشابه در سایر کشورها و بازار مصرف بیانجامد.

وی در همین ارتباط این دسته کشاورزان (پیشرو) را مهمترین مروجان کشاورزی برای ارائه خدمات ترویجی به گروه اول از کشاورزان (کشاورزان با واحدهای خرد) دانست و خطاب به مدیران اعلام کرد: از این افراد در کارهای ترویجی بهره ی لازم را بگیرید و همچنین اقدامات، مزارع و واحدهای تولیدی آنها را به عنوان واحدهای الگویی در فرایند ترویج استفاده نمایید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *