احتمال افزایش قیمت میوه با ادامه بارش برف و باران در مناطق شمالی کشور

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بارمرکزی، نرخ فعلی میوه را ثابت عنوان کرد و گفت: با توجه به ادامه بارش برف و باران در مناطق شمالی کشور احتمال افزایش نرخ برخی میوه به دلیل سرمازدگی و اختلال در حمل و نقل عمومی وجود دارد.

حسین مهاجران در گفت و گو با ایرنا، افزود: در صورت یخ زدگی میوه روی درختان، مجبور به استفاده از میوه ذخیره سازی شده در انبارها خواهیم شد که همین امر احتمال افزایش یا کاهش را با توجه به عرضه و تقاضا به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه طی هفته های اخیر قیمت میوه ثابت بوده و تغییر چندانی نداشته است، اظهار داشت: امروز قیمت هر کیلوگرم سیب قرمز و زرد در میدان میوه و تره بار مرکزی بین یک هزار تا ۴۰۰۰ تومان، پرتقال جنوب بین ۷۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمال بین ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، نارنگی اونشو یک هزار تا ۲۵۰۰ تومان، انار بین یک هزار تا ۳۵۰۰ تومان و کیوی بین ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان بوده است.

مهاجران افزود: قیمت هر کیلوگرم موز در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است که در خرده فروشی ها با ۳۵ درصد افزایش عرضه می شود.

وی ادامه داد: همچنین قیمت هر کیلوگرم خیار بوته ای و گلخانه ای بین یک هزار تا ۲۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی رسمی و گلخانه ای بین یک هزار تا ۳۰۰۰ تومان، سیب زمینی بین ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان و پیاز حدود ۱۱۰۰ تومان، بادمجان بین یک هزار تا ۲۰۰۰ تومان و کدو بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می شود.

وی دلیل افزایش نرخ کدو را در فصل زمستان، کاهش تولید دانست و گفت: سال گذشته کدو به میزان مناسبی تولید شد که همین امر موجب افت قیمت و در نتیجه کاهش تولید این محصول در سالجاری شد.

مهاجران به کاهش ۱۵ درصدی قیمت سبزی در میدان مرکزی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم سبزی آشی و خوردن بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است.

وی اضافه کرد: نرخ هر کیلوگرم میوه و صیفی جات در خرده فروشی ها نیز حدود ۲۵ درصد افزایش عرضه می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *