سفره های زیرزمینی آب کشور در وضعیت هشدار

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نسبت به تراز منفی ۱۰ میلیارد مترمکعبی برداشت آب از سفره های زیرزمینی کشور هشدار داد.

به گزارش ایرنا از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خداکرم جلالی افزود: این مساله زمینه ساز خشک شدن دشت های حاصلخیز کشور شده است.

وی اظهار داشت: رسیدگی به این مساله نیازمند مدیریت جامع و آینده نگر برای حفاظت از منابع طبیعی کشور است.

وی اضافه کرد: بلایی که بر سر زاینده رود آمده و امروز مردم اصفهان حسرت آن رودخانه زیبا را می خورند، نشان دهنده این است که بهره برداری ها از طبیعت متناسب با ظرفیت و توان اکولوژی این سرزمین نیست.

جلالی بهره برداری بیش از ظرفیت دریاچه ارومیه، افت شدید آب چاه های کشور و سفره های زیرزمینی را از دیگر نمونه های بی توجهی به ظرفیت و توان اکولوژی کشور برشمرد.

معاون وزیر جهادکشاورزی با تجلیل از دست اندرکاران آموزش و پرورش برای توسعه آموزش های لازم به دانش آموزان افزود: با اجرای این طرح، پروژه حبله رود و فرهنگ حفاظت از سرزمین، به خانه های مردم رفته و در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اضافه کرد: باید از مشارکت مردم در جوامع محلی و در حفاظت و احیای منابع طبیعی بهره برداری لازم برده شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *