اعلام برنامه خرید تضمینی ۱۰ میلیون تن گندم در سال ۹۳

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از آمادگی این سازمان برای خرید ۱۰ میلیون تن گندم در قالب خرید تضمینی سال ۹۳ کشاورزان خبر داد و گفت: این میزان نسبت به گندم خریداری شده در سال ۹۲ حدود دو برابر افزایش خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، حسین صفایی در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر، افزود: روز گذشته آئین نامه اجرایی قانون انتزاع (تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی) توسط هیات وزیران تصویب شد که براساس این قانون، خرید تضمینی گندم سال ۹۳ توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی صورت خواهد گرفت.

صفایی دلیل خرید ۲ برابری گندم سال ۹۳ از کشاورزان را اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی گندم توسط دولت عنوان و پیش بینی کرد که به علت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم به مبلغ ۱۰۵۰ تومان توسط دولت، بخش عمده گندم تولیدی سال آینده به دولت فروخته شود زیرا نرخ تضمینی گندم سال آینده با نرخ های جهانی این محصول مطابقت دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم توسط دولت از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده بود.

صفایی افزود: عاملیت بانک مورد نظر برای خرید تضمینی گندم سال آینده هنوز مشخص نشده، اما سال گذشته بانک سپه عاملیت خرید گندم را برعهده داشته است.

وی تصریح کرد: هم اکنون در کشور ۲ هزار و ۲۸۰ نقطه مناسب برای ایجاد مرکز خرید گندم شناسایی شده که بهترین و مناسب ترین نقطه از بین آنها برای خرید گندم برگزیده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: قصد داریم خرید گندم از کشاورزان در یکهزار مرکز خرید کشور انجام شود، این در حالی است که سال گذشته حدود ۶۵۰ مرکز خرید گندم در کشور دایر بوده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *