از سال آینده بانک کشاورزی عامل خرید تضمینی گندم است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – با اجرای قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی، بانک کشاورزی از سال آینده عاملیت خرید تضمینی گندم را انجام می‌دهد.

به گزارش اختصاصی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از مراسم تقدیر نمونه‌های بخش کشاورزی از ساختمان بانک کشاورزی، مدیرعامل بانک کشاورزی شامگاه دیروز در پاسخ به پرسش‌ها و خواسته‌های نمونه‌های بخش کشاورزی کشور گفت: در سال‌های گذشته برای خرید تضمینی گندم با توجه به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت یارانه لازم را در اختیار بانک عامل دیگری گذاشته بود، بانک کشاورزی نقشی در خرید تضمینی نداشت، اما از همان سه سال گذشته که این مسئولیت در اختیار بانک دیگر قرار گرفت، خواستار بازگردانده شدن این مسئولیت به بانک کشاورزی بودم.

محمد طالبی افزود: در سال‌های گذشته برای بازگرداندن خرید تضمینی محصولات کشاورزی که وظیفه ذاتی این بانک است، نامه وزیر هم گرفته شد، اما وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی این کار را نداشت.

وی خاطرنشان کرد: به‌دلیل فاصله قیمتی که بین مبلغ خرید تضمینی با نرخ بازار وجود داشت، کشاورزان کمتر به این امر روی آوردند، اما با توجه به افزایش نرخ خرید تضمینی به یک‌هزار و ۵۰ تومان در سال ۹۳، امید می‌رود که امسال وضعیت بهتری وجود داشته باشد.

 

انتقال عاملیت خرید تضمینی محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی ادامه داد: با اجرایی شدن قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی که در حال انجام است، از سال آینده بانک کشاورزی خرید تضمینی محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی انتقال خواهد یافت.

طالبی درباره عدم رضایت کشاورزان از بیمه‌های پرداختی تصریح کرد: شاید میزان غرامتی که پرداخت می‌شود، کمتر از خسارت واردآمده به کشاورزان باشد، اما در هیچ بیمه‌ای به‌طور کامل نمی‌توان هزینه‌ها را (مانند خودرو) پوشش داد.

وی درباره صندوق بیمه کشاورزی نیز تأکید کرد: سه سال است که پولی به این صندوق واریز نشده است، اما این صندوق یک‌هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان غرامت از منابع بانک پرداخت کرد تا هویت این صندوق از بین نرود.

طالبی با بیان اینکه دولت پذیرفته که مطالبات بانک کشاورزی را پرداخت کند، اظهار امیدواری کرد که به‌زودی مطالبات بانک پرداخت شود.

 

هشدار طالبی درباره مؤسسه‌های مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی با هشدار به کشاورزان درباره مؤسسه‌های مالی و اعتباری نوظهور اظهار داشت: واحدهای اعتباری که مجوز بانک مرکزی را ندارند، در واقع اجازه فعالیت ندارند و ممکن است که عملیات اعتباری که با آنها انجام می‌دهند، دچار مشکل شود.

از دیگر نکاتی که در این جلسه خوشحالی کشاورزان نمونه را نیز به همراه داشت، اعلام کاهش سهم آورده نمونه‌ها به ۱۰ درصد و اقساطی شدن بیمه آنها بود.

در این جلسه پس از اینکه زهرا زارع ششتمد، مدیرعامل شرکت تعاونی نمونه زنان روستایی نیز از مدیرعامل بانک کشاورزی درخواست وام ۲۰۰ میلیون تومانی کرد که طالبی فی‌المجلس با آن موافقت کرد.

در پایان این مراسم، اعلام شد که نمونه‌ها از تسهیلات بیشتری برخوردار خواهند شد که جزئیان آن به‌زودی از همین خبرگزاری اعلام می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.