افتتاح ۱۳ پروژه سازمان دامپزشکی در دهه مبارک فجر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس سازمان دامپزشکی کشور از افتتاح ۱۳ پروژه این سازمان در سراسر میهن اسلامی به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: این تعداد پروژه با هزینه ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مهدی خلج روز شنبه در نشستی خبری به مناسبت دهه فجر با بیان این که با افتتاح این پروژه ها برای ۴۵۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد، افزود: امروز وزارت جهادکشاورزی مسوول امنیت غذایی کشور است و همین امر بستر ساز امنیت ملی خواهد بود.

وی گفت: در گذشته۹۰ درصد امنیت غذایی کشور به عهده وزارت جهادکشاورزی بود و اگر امروز این میزان به ۸۵ درصد رسیده باشد باز هم وظیفه مهمی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی است.

وی با بیان این که مسوولیت تولید دام و فراورده های دامی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است ، ابراز امیدواری کرد هر روز بیش از دیروز به بهداشت محوری و سلامت گرایی در واحدهای تولیدی کمک شود.

خلج تاکید کرد با تولید فرآورده های سالم و در صورت صادرات فرآورده های دامی به کشور های مختلف، آنها از واردات محصولات ایرانی استقبال خواهند کرد.

سازمان دامپزشکی مسوولیت تامین بهداشت دام فراورده های دامی و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: کشور ما به لحاظ شیوع بیماری مشترک میان دام و انسان در خطر قرار دارد، بنابراین موفقیت ما در کنترل بیماری های مشترک با سختی زیادی روبرو است.

خلج در ادامه تاکید کرد سازمان دامپزشکی کشور می تواند با حمایت از تولید و اشتغال روستاها در توسعه روستانشینی نیز تاثیر بسزایی داشته باشد که هم اکنون یکی از برنامه های در دستور کار این سازمان است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *