معاون اول رئیس جمهور: بخشی از منابع هدفمندی یارانه‌ها باید به بحران زیست‌محیطی اختصاص یابد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – اسحاق جهانگیری گفت: بخشی از منابع هدفمندی یارانه‌ها باید به بحران زیست محیطی اختصاص یابد، چرا که یکی از اولویت‌ها موضوع محیط زیست در کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران در خصوص نمایشگاه محیط زیست، گفت: از چند ماهی که دولت کار خود را آغاز کرده است یکی از اولویت ها موضوع محیط زیست بوده که تمام موارد مورد بررسی قرار گرفته است که نمایشگاه محیط زیست یکی از اقدامات مهم محسوب می شود.

وی ادامه داد: در این مدت شورای عالی محیط زیست و شورای عالی آب که سالها تشکیل نمی شد، فعال شد تا راهکارهایی برای مشکلات این حوزه پیدا شود.

جهانگیری گفت: دولت به دنبال تأمین منابع مورد نیاز برای حل مشکلات زیست محیطی است و بر این اساس در مرحله دوم یارانه ها یکی از جهت گیری های اصلی موضوع محیط زیست خواهد بود چرا که یکی از مسائل منابع هستند که در آن دچار بحران بوده و این امر به صورت جدی تهدید به دنبال دارد در واقع در ارتباط با طرح توسعه ای نیز توجه زیست محیطی در کنار توجیه فنی و اقتصادی باید به عنوان یک اصل پذیرفته شده و تمامی طرح ها باید توجیه زیست محیطی داشته باشند همچنین تمامی ملاحظات زیست محیطی به هنگام ارلائده طرح ها باید رعایت شوند و سازمان محیط زیست طرح ها را بررسی و بر روی آن تأکید کند.

معاون رئیس‌جمهور بیان کرد: مجموعه ای از تدابیر و تصمیمات در دولت پیش بینی شده که امیدواریم با اجرایی شدن آنها مشکلات برطرف شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از منابع هدفمندی یارانه ها به بحران زیست محیطی اختصاص می یابد چرا که باید موضوع محیط زیست را به طور جدی مد نظر قرار دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.