ورود فناوری های نوین کشاورزی بستر افزایش همکاری ها میان ایران و اروپا را سبب می شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – ورود فناوری های نوین کشاورزی بستر افزایش همکاری ها میان ایران و اروپا را سبب می شود.

مسعود اسدی در گفت و گو با ایرنا، درباره گسترش همکاری های ایران و جامعه جهانی و تاثیر آن بر بخش کشاورزی، افزود: به طور قطع تعامل با جامعه جهانی و کشورهای اروپایی می تواند در افزایش صادرات کالاها به ویژه محصولات کشاورزی به سایر کشورهای جهان، تسهیل در واردات نهاده های اولیه مورد نیاز تولید، همکاری های مشترک و ایجاد سرمایه گذاری های مناسب در این بخش تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی اظهار داشت: بخش کشاورزی به عنوان تامین کننده امنیت غذایی کشور در حل بحران بیکاری نیز تاکنون نقش بسزایی داشته که باید بیش از سایر بخش مورد توجه مسئولان و دولت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هم اکنون کشور ما برای ورود فناوری و ماشین آلات پیشرفته و نوین کشاورزی، ورود لاین های جدید بذور، نهاده های اولیه مورد نیاز و دانش روز بشدت نیاز به برقراری ارتباط و همکاری با کشورهای پیشرفته اروپایی است.

وی ادامه داد: ایران همچنین به دلیل دارا بودن موقعیت خوب جغرافیایی برای تولید می تواند محل مناسبی برای توسعه سرمایه گذاری های خارجی و گسترش مناسبات مشترک در بخش کشاورزی با کشورهای اروپایی باشد.

رئیس هیات مدیره مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور گفت: انتظار داریم دولت یازدهم همکاری های کشاورزی را در صدر اولویت برنامه های خود با جامعه جهانی قرار دهد.

اسدی تاکید کرد: کشور ما زمانی استقلال خود را از دست داده و ضربه پذیر می شود که محصول آماده و فرآوری شده کشاورزی را وارد کند بنابراین افزایش تعاملات ایران با جامعه جهانی تاثیر مثبتی بر روند توسعه بخش کشاورزی خواهد داشت.

وی درباره افزایش صادرات محصولات کشاورزی گفت: در زمینه صدور فرآورده های کشاورزی به اروپا نیز باید محصولات استاندارد مورد توجه قرار گیرد چرا که باید محصول صادراتی سالم و دارای استانداردهای صنایع غذایی معتبر جهان باشد.

وی اضافه کرد: برای افزایش مناسبات کشاورزی ایران با جامعه جهانی باید کیفیت محصول تولیدی بهبود یافته، بسته بندی و برندسازی محصولات بیش از پیش مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در صورتی که بتوانیم در زمینه تولید محصولات ارگانیک و سالم و کنترل مصرف کودهای شیمیایی و سموم دقت کنیم به طور حتم به دلیل کیفیت بالا می توانیم جایگاه خوبی را در بازار محصولات کشاورزی جهان کسب کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *