بررسی توسعه همکاری های کشاورزی بین ایران و سودان از سوی وزیر جهاد کشاورزی و رئیس مجلس سودان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه همکاریهای اقتصادی به ویژه در بخش کشاورزی با سودان تاکید کرد و گفت: متاسفانه همکاریهای اقتصادی دو کشور به رغم همکاری های سیاسی در سطح پایینی قرار دارد و امیدواریم در آینده این همکاری ها بین دو کشور توسعه یابد.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی در دیدار با رییس مجلس سودان و هیات همراه در خصوص همکاری های دو کشور در بخش معدنی اظهار داشت: اصرار ما بر این است که این فعالیت ها در اختیار بخش خصوصی دو کشور قرار گیرد تا در این راستا سرمایه گذاری های لازم انجام شود.

وی در خصوص پیشنهاد رییس مجلس سودان برای ایجاد یک بازار صادراتی مشترک گوشت قرمز، گفت: ایجاد چنین بازاری برای دو کشور و کشورهای منطقه تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم بتوانیم در این زمینه با یکدیگر همکاریهای خوبی داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی از تولید و کشت محصولات برون مرزی زراعی در سودان استقبال کرد و گفت: ایران از این پیشنهاد سودان استقبال می کند و این مساله در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.

وی افزود: طبق گزارشهای ارایه شده در توافق های قبلی بین دو کشور در خصوص کشت محصولات زراعی برون مرزی، ایران مورد بی مهری سودان قرار گرفته است و امیدواریم با پی گیریهای رییس مجلس سودان این مسایل برطرف شود و ایران نیز همانند سایر کشورها در فعالیتهای اقتصادی و کشاورزی سودان حضور یابد.

فاتح عزیزالدین منصور رییس مجلس سودان نیز در این دیدار بر توسعه مناسبات بین ایران و سودان تاکید کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان عصاره انقلاب اسلامی ایران از لحاظ زیرساختهای کشاورزی از تجارب ارزنده ای برخوردار است که می تواند در سودان به توسعه کشاورزی کشورمان کمک کند و همکاریهای راهبردی با امکانات دو کشور و استعدادهای بالقوه پیش رود.

وی در این دیدار پیشنهاد کرد ایران در استخراج طلا از معادن سودان حضور یابد و در ایجاد بازار صادراتی مشترک گوشت و همچنین در زمینه های فراسرزمینی در سودان با این کشور همکاری کند.

رییس مجلس سودان افزود: سودان از ظرفیت های خوبی برای تولید گوشت قرمز برخوردار است و اراضی مناسبی برای کشت گندم دارد و ایران می تواند با سرمایه گذاری در این زمینه با سودان همکاریهای اقتصادی خود توسعه دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.