آیت الله عالمی: کشاورزی پایه اقتصاد مقاومتی در کشور باشد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی تاکید کرد: تقویت بخش کشاورزی بهترین وسیله برای مقابله با تحریم اقتصادی و ترویج اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله حسن عالمی در دومین روز از کارگاه آموزشی زکات ویژه روحانیون شاغل در وزارت جهاد کشاورزی از همه کشاورزان و مروجان فرهنگ کار خواست جهادگرانه وارد عرصه اقتصاد مقاومتی شوند.

وی با بیان اینکه خواست رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی باید در هر شرایط و فرصتی دنبال شود ،افزود: حال که دشمن از راه اقتصاد وارد شده است باید تلاش کرد تا وابستگی کشور از بعد اقتصادی به سایرین قطع شود.

آیت الله عالمی بر حراست و احیای منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: ریشه کشاورزی در کشور منابع طبیعی است و روحانیون شاغل در جهاد کشاورزی باید برای ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمرکز ثروت در دست افراد خاص مطلوب شریعت نیست افزود: ثروت های جامعه اسلامی که در قالب هایی همچون زکات، خمس، صدقه و اوقاف وجود دارد باید به همه تعلق یابد.

آیت الله عالمی گفت: زکات وسیله توسعه و ترویج فرهنگ دینی است و یکی از کاربردهای زکات توسعه و تبلیغ دین و ارزشهای دینی است.

وی جلوگیری از فقر و فساد ناشی از آن، کمک به تامین امنیت مرزهای کشور اسلامی، تقویت انس افراد با دین،درمان رذائل اخلاقی و بخل را از ثمرات رواج زکات در جامعه اسلامی ذکر کرد.

آیت الله عالمی گفت: زکات روابط اجتماعی فقیر و غنی را تعمیق کرده و باعث می شود که فقرا از حمایت سایر بندگان خدا ناامید نشده و بعضی از بندگان خدا نیاز برخی دیگر را تامین کنند و همگان نسبت به یکدیگر احساس مسوولیت داشته باشند.

وی فلسفه زکات را تربیت نسل پاک ذکر کرد و افزود: اعتقادات اسلامی گواهی می دهد که شخصی که غذای ناپاک مصرف کند نسلی معیوب و ناسالم از نظر اخلاقی ایجاد خواهد کرد.

آیت الله عالمی با اشاره به آثار اجتماعی زکات در جامعه اسلامی گفت: معضل بیکاری و برخی آثار شوم اجتماعی با پرداخت زکات از بین رفته و کشور مقتدر می شود و از طرف دیگر عمران و آبادانی کشور نیز بیش از گذشته شده و مردم راحت زندگی می کنند.

کارگاه آموزشی زکات ویژه روحانیون شاغل در وزارت جهاد کشاورزی به مدت دو روز با هدف بررسی راه کارهای ترویج و گسترش فرهنگ زکات در قم برگزار می شود و امروز پایان می یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *