تدوین الگوی کشاورزی بهترین برنامه برای احیای دریاچه ارومیه است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: تدوین هرچه سریع تر الگوی کشاورزی اقتصادی ، بهترین برنامه برای احیای دریاچه ارومیه است.

هادی بهادری در نشست اعضای استانی شورای منطقه ای احیای دریاچه ارومیه افزود: این الگو را باید با همکاری و مشارکت تمام صاحب نظران حوزه کشاورزی و آب در استان تدوین کنیم تا بهترین پیشنهاد از طریق مدیران آذربایجان غربی به دولت ارائه شود.

وی اضافه کرد: بسیاری از الگوهای کشت در آذربایجان غربی و در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، اقتصادی نیستند و با بیشترین هزینه را دارند که بایستی کمترین بهره این امر اصلاح شود.

وی اظهار کرد: در صورت تدوین این الگو می توان مطمئن بود که درآمد بیشتری نیز عاید کشاورزان در استان شده و میزان آب کمتری نیز به مصرف می رسد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر، بسیاری از محصولات تولیدی کشاورزان و و باغداران استان، با قیمت کمتر به فروش می رسد در حالی که با تغییر الگوی کشت و عمل آوری محصولات باغی و زراعی بهتر می توان ضمن کاهش مشکلات دریاچه ارومیه، درآمد کشاورزی و درآمد کل استان را ارتقا داد.

بهادری با انتقاد از راه اندازی چاه های متعددی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گفت: به دلیل مورد استفاده زیاد در امر کشاورزی جان دریاچه بی جان ارومیه را به لب آورده است.

در این جلسه مدیران حوزه های مختلف در زمینه اقدامات و پیشنهادهای خود در راستای احیای دریاچه ارومیه بحث و تبادل نظر کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *