تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور اجرا می‌شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – نایب اول کمیسیون کشاورزی مجلس گفت :هیأت رئیسه طرح تحقیق و تفحص از چای، ۱۳ نفر مشخص شده است که ۸ نفر آن اعضای کمیسیون کشاورزی و ۵ نفر خارج از کمیسیون هستند.

به گزارش سرویس اخبار کشاورزی مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از فارس، ناصر صالحی‌نسب با اعلام این خبر اظهار داشت: مهمترین عامل تحقیق و تفحص از این سازمان به دلیل مسائل مالی و سیاست‌های نادرست در این بخش است.

نایب اول کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: واردکنندگان چای که پیش از این قرار بود به نسبت خرید چای از کشاورزان اقدام به واردات کنند، اما بدون در نظر گرفتن این تناسب واردات‌ گسترده‌ای را انجام دادند.

وی ادامه داد: همچنین طی سال‌های گذشته پرداخت مطالبات کشاورزان همواره با تاخیر انجام شده و مشکلات زیادی برای تولیدکنندگان چای ایجاد شده است.

همچنین به گفته صالحی‌نسب طی سال‌های گذشته به دلیل عدم حمایت از این بخش و پرداخت‌های بی‌موقع آماده‌سازی باغ کشاورزان به سختی انجام شده و خسارت زیادی به آنها وارد شده است و بخش قابل توجهی از سطح باغات چای کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: متاسفانه طی سال‌های گذشته با واردات انواع چای خارجی ذائقه ایرانی را از عطر و طعم طبیعی چای دور کرده و به سمت اسانس‌ها و افزودنی‌های شیمیایی و خطرناک چای‌های وارداتی به ظاهر جذاب سوق داده‌اند.

هیات رئیسه تحقیق و تفحص از چای حدود ۱۳ نفر مشخص شده است که ۸ نفر آن اعضای کمیسیون کشاورزی و ۵ نفر خارج از کمیسیون هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *