تنظیم بازار محصولات کشاورزی از ابتدای سال آینده بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تنظیم بازار تمام محصولات کشاورزی از فروردین ماه سال ۹۳ برعهده این وزارتخانه خواهد بود.

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از ایرنا، ˈعبدالمهدی بخشندهˈ در حاشیه نشست مطبوعاتی وزیر جهادکشاورزی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص تنظیم بازار میوه شب عید، افزود: تنظیم بازار سیب و پرتقال در ایام عید توسط وزارت صنعت انجام می شود، اما از اول فروردین سال ۹۳ تمام اختیارات تنظیم بازار محصولات کشاورزی برعهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

** تشکیل سه کارگروه اقتصاد مقاومتی در وزارت جهادکشاورزی

معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی درخصوص برنامه جهاد کشاورزی برای اقتصاد مقاومتی نیز گفت: سه کارگروه در این وزارتخانه برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی تشکیل شده اند تا برنامه ها را برای اجرای دقیق این امور پیگیری کنند.

** ابلاغ بخشنامه خرید تضمینی گندم ۹۳

وی اظهار داشت: بخشنامه خرید تضمینی گندم سال ۹۳ با مسئولیت وزارت جهادکشاورزی به همه استان ها ابلاغ شده و

مسئولیت قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در بخش بازرگانی به عنوان مسئول راهبری خرید تضمینی گندم سال ۹۳ به تمام استانداران ابلاغ شده است.

معاون برنامه ریزی وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: در این بخشنامه شرکت تعاونی روستایی و شرکت بازرگانی دولتی به عنوان مباشران خرید معرفی شدند و شرکت بازرگانی دولتی اکنون زیرنظر وزارت صنعت است، اما به دلیل اینکه یک شرکت دولتی است، از ظرفیت آن برای خرید گندم استفاده می شود.

بخشنده گفت: از ۱۵ فروردین ماه سال آینده برداشت گندم در برخی استان های گرمسیر مانند بوشهر و خوزستان آغاز می شود.

وی از نهایی شدن برنامه افزایش تولید گندم تا پایان فروردین ماه خبر داد و اظهار داشت: این برنامه به مسئولان اعلام می شود تا بعد از تصویب و پشتیبانی اجرای آن برای رسیدن به خودکفایی محصول استراتژیک اقدام شود.

وی درباره واردات بی رویه برنج نیز گفت: در حالی که ۱٫۷ میلیون تن برنج وارد شده نیاز کشور در این بخش تنها ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن است.

بخشنده درباره تأمین نهاده های دامی نیز گفت: وزارت جهاد کشاورزی بنا ندارد به واردات وارد شود، تنها شرکت پشتیبانی امور دام ۲۰ تا ۳۰ درصد نیاز کشور را برای تنظیم قیمت و بازار وارد خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.