آمادگی سازمان تعاون روستایی برای خرید تضمینی گندم در سال ۹۳

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه، بانک سپه به عنوان بانک عامل پرداخت پول خرید تضمینی کشاورزان در سال ۹۳ تعیین شد گفت: پول کشاورزان به روز و بدون تأخیر پرداخت خواهد شد.

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از ایرنا، حسین صفایی در حاشیه بازدید از انبار ذخیره مرکبات و سیب شب عید در کرج افزود: با تصویب قانون انتزاع(تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد) سازمان مرکزی تعاون روستایی مسئول هماهنگی خرید تضمینی گندم است و با همکاری شرکت بازرگانی دولتی خرید تضمینی گندم را در سال ۹۳ انجام می دهد.

وی با بیان این که، برای راحتی کشاورزان در تحویل گندم تولیدی هزار نقطه تأیید در کل کشور تعیین شده است تصریح کرد: برداشت گندم از ۱۵ فروردین ماه در استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، بخشی از استان سیستان و بلوچستان و جنوب فارس آغاز می شود که سازمان مرکزی تعاون روستایی از ۱۰ فروردین ماه آماده خرید گندم کشاورزان است.

صفایی در خصوص دلیل تأخیر پرداخت پول کشاورزان در سال گذشته گفت: قیمت گندم در سال گذشته دو بار ابلاغ شد و به همین دلیل محاسبه مابه التفاوت و پرداخت آن در دو نوبت مشکلاتی برای کشاورزان ایجاد کرد.

وی درباره عاملیت پرداخت پول کشاورزان و نحوه پرداخت، گفت: بانک سپه به عنوان عامل پرداخت پول کشاورزان تعیین شده به صورت آنلاین و بدون تأخیر پرداخت خواهد شد.

صفای توصیه کرد: گندم کاران در تحویل محصول تولیدی خود عجله ای نکنند تا مبادا گندم آنها نصیب واسطه ها شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *