توزیع ۱۰۰ هزار تن میوه شب عید آغاز شد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به توزیع ۱۰۰هزار تن سیب و پرتقال از امروز برای شب عید، گفت: میوه‌های ذخیره شده در نزدیک‌ترین نقطه بین استانها توزیع شده تا در کوتاه‌ترین زمان به محل‌های درنظر گرفته شده منتقل شود.

مجتبی شادلو در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه توزیع میوه شب عید از امروز طبق وعده داده شده شروع شده است، اظهار داشت: بر اساس توافق انجام شده ۱۰۰ هزار تن سیب و پرتقال تنها برای طرح شب عید در نظر گرفته شده که توزیع آن از امروز شروع و با نرخ ۱۷۰۰ تومان برای پرتقال و ۳۲۰۰ تومان سیب درجه دو و ۳۷۰۰ تومان سیب ممتاز برای مصرف‌کنندگان توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه به میزان نیاز بازار این حجم ذخیره شده برای طرح عید توزیع می‌شود، گفت: هرچه به پایان سال نزدیک‌تر می‌شویم، قطعا حجم توزیع افزایش پیدا می‌کند و همراه با تقاضای بازار حرکت خواهیم کرد. همچنین در حال حاضر همه میوه ذخیره شده در نزدیک ترین نقطه‌ای که باید به دست مصرف کننده برسد، نگه‌داری می‌شود تا در کوتاه ترین زمان ممکن به بازار‌های هدف منتقل شود.

رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به اینکه برای استانها نقاط مختلفی برای توزیع درنظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد:‌ میوه ها با نرخ‌های مصوب در بنکداری‌ها و عمده فروشی‌ها و همچنین در برخی خرده فروشی‌ها توزیع می‌شود.

شادلو در مورد سایر میوه‌ها نیز گفت با توجه به تولید مناسبی که در مورد خیار وجود دارد از نظر تأمین این میوه نیز هیچ مشکلی وجود نداشته و موز نیز به عنوان میوه وارداتی، ذخایر قابل توجهی وجود دارد که بیش از نیاز است بنابراین در این زمینه نیز با مشکلی روبه رو نخواهیم بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *