صادرات دام برا نخستین بار صورت گرفت؛ صدور محموله ۵۰ رأسی دام سنگین به عراق

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس هیأت مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران کشور گفت: برای اولین بار در تاریخ ایران یک محموله ۵۰ رأسی دام سنگین امروز به عراق صادر شد.

به گزارش سرویس دام، طیور و آبزیان مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از فارس، سیداحمد مقدسی با اعلام این خبر اظهار داشت: این محموله ۵۰ رأسی حدود ۳۰ تن است و قرار است طی روزهای آینده تا سقف ۴ هزار رأس به کشور عراق صادر شود.

رئیس هیأت مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران کشور افزود: بر اساس برنامه صادرات دام سنگین به کشورهای کویت و عمان نیز در روزهای آتی انجام می‌شود.

به گفته مقدسی طی روزهای گذشته مجوز صادرات ۱۰ هزار رأس دام سنگین صادر شده و به مرور به کشورهای هدف صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه قیمت دام زنده صادراتی به کشور عراق چقدر است؟ گفت: حدود ۴ دلار از تجار  ایرانی خریداری می‌کنند که حدود ۱۱ هزار تومان می‌شود و این همان قیمت تمام شده دام سنگین است و سودی برای تولید کننده ندارد.

از مقدسی سؤال شد از صادرکنندگان ترکیه به چه قیمتی خریداری می‌کنند؟ گفت: از تجار این کشور به قیمت ۵ دلار خریداری می‌کنند.

وی در پاسخ به اینکه دلیل این تفاوت قیمت چیست؟ گفت: به دلیل مازاد تولید و محدودیت در صادرات تجار ایرانی مجبور هستند یک دلار زیر قیمت صادر کنند.

مقدسی ادامه داد: حاشیه سود صادرکنندگان کشور ترکیه ۲۰ درصد است اما به دلیل بالا بودن قیمت تمام شده تولید در کشور حاشیه سود تولیدکنندگان ایرانی به صفر می‌رسد.

رئیس هیأت مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران کشور افزود: صادرات گوشت از سوی ایران برای اولین بار در تاریخ این کشور اتفاق افتاده است.

به گزارش کشاورز جوان ایران سال گذشته ۱۳۰ هزار تن واردات گوشت داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *