رییس کمیسیون اجتماعی مجلس: کاهش جمعیت در روستاها نگران کننده است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش روند مهاجرت از روستاها در چند سال اخیر گفت: کاهش جمعیت روستاییان در کشور نگران کننده است زیرا اقتصاد ما بر پایه توسعه کشاورزی و دامداری استوار است.

به گزارش مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از ایرنا، عبدالرضا عزیزی افزود: هم اکنون ۳۰ درصد از جمعیت ایران در نواحی روستایی سکونت دارند.

وی عمده ترین علت مهاجرت روستاییان را بیکاری جوانان عنوان و بیان کرد: نابسامانی راههای روستایی، بیکاری، فروش محصولات، کمبود آب، نبود زیرساختهای مناسب و کمبود امکانات در روستاها از علل شتاب مهاجرت به شهرها است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولیدات داخلی زمینه اشتغال را فراهم می سازد لذا برطرف شدن مشکلات اشتغال، فقر و محرومیت نقاط روستایی از بسیاری آسیبهای اجتماعی کاسته و موجب رشد و توسعه کشور خواهد شد.

وی افزود: باید با ایجاد زیرساختهای لازم، توسعه خدمات روستایی و رونق سرمایه گذاری و تولید در روستاها از مهاجرت جوانان روستایی به شهرها جلوگیری کرده و به رشد و آبادانی روستاها به عنوان کانونهای تولید پرداخت.

عزیزی با اشاره به ظرفیت و توانمندی بالای کشاورزی ایران ادامه داد: علاوه بر این موارد با فراهم ساختن شرایط و امکانات بهتر کشاورزی و حمایت از آن می توان مشکل بیکاری را حل کرد و جوانان را به سمت زراعت و ایجاد اشتغال در آن سوق داد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت از کشاورزان گفت: باید درآمد کشاورزان بالا ارتقاء یابد لذا می بایست با دادن یارانه سوخت به حمایت از آنان پرداخت و از افزایش مهاجرت معکوس جلوگیری کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *