خانه / اخبار / در بهره وری آب کشاورزی از دنیا عقب هستیم

در بهره وری آب کشاورزی از دنیا عقب هستیم

کشاورز جوان – معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: میزان بهره وری ما در مصرف آب کشاورزی از دیگر کشورها کمتر و اصلا قابل مقایسه نیست.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایرنا از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، ˈرحیم میدانیˈ روز چهارشنبه در دیدار با استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: این در حالی است که عمده مصرف آب در کشور از جمله این استان در بخش کشاورزی است.

وی افزود: با توجه به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، ضروری است تا در بخش آب به ارتقای بهره وری بیشتر توجه شود.

معاون وزیر نیرو اضافه کرد:در صورت عدم چاره اندیشی در این حوزه، در آینده نزدیک با مشکلات اساسی مواجه خواهیم شد.

میدانی بر نقش موثر استانداران در ارتقای فرهنگ بهره وری آب تاکید کرد و گفت: باید جلو توسعه کشاورزی با استفاده از روش های سنتی گرفته شود.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، میانگین اجرای طرح های تصفیه فاضلاب در کشور را بیش از ۴۰ درصد عنوان کرد و گفت: البته این رقم در استان خراسان شمالی ۳۰ درصد است که نسبت به کشور پایین تر است.

میدانی با اشاره به درخواست استاندار خراسان شمالی مبنی بر شتاب گرفتن طرح ساخت سد ˈقوردانلوˈ در این استان گفت: طرح سد قوردانلو در مرکز پژوهش های مجلس در دست بررسی است و ما استدلال های علمی و محکمی برای اجرای این سد داریم.

استاندار خراسان شمالی نیز در این دیدار با اشاره به مشکلاتی که در بخش آب وجود دارد گفت: سیاست ما در استان نیز هدایت سرمایه گذاران به بخش صنعت است.

ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ با تاکید بر بهره برداری و بهره وری مناسب از آب اظهار کرد: در پایان سال ۹۲ اعتبارات خوبی جذب استان شد که بیشتر این منابع را در زمینه آب و راه هزینه خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: تمام تعهدات سال ۹۱ و ۹۲ سفر مقام معظم رهبری به استان تحقق یافته اما برخی وزارتخانه ها به تعهدات خود عمل نکرده اند که برای تکمیل پروژه های نیمه تمام نیاز به توجه ویژه وزارتخانه ها داریم.

پرویزی افزود: اجرای سد قوردانلو برای تامین آب صنعتی استان در دست بررسی است که نیازمند همکاری وزارت نیرو برای تاکین اعتبار لازم برای اجرای این سد هستیم.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

توسعه و صیانت از جنگل ها نیازمند مشارکت همگانی است

کشاورز جوان – رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با مشارکت همگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code