اجرای طرح پرورش ماهی درقفس؛ سیاست مهم شیلات ایران در سال ۹۳

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – قائم مقام شیلات ایران گفت: با توجه ظرفیت های موجود در کشور و وجود پنج هزار و ۷۰۰ کیلومتر ساحل در شمال و جنوب، اجرای طرح پرورش ماهی در قفس از سیاست های مهم و جدی شیلات ایران درسال جاری است.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایرنا، سیف الله حقیقی ، افزود: طرح پرورش ماهی در قفس فعالیت جدیدی در کشور است که نیازمند سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی است.

وی اضافه کرد: براساس سیاست های سازمان شیلات تلاش می شود زمینه کار در این زمینه فراهم شود.

حقیقی بیان داشت: درسال های گذشته پرورش میگو در کشور مورد توجه قرار گرفت اما از صنعت پرورش ماهی در قفس غفلت شد.

قائم مقام شیلات ایران ادامه داد: هم اکنون مطالعاتی در این بخش انجام و مناطقی در کشور وجود دارد که امکان اجرای طرح پرورش ماهی درقفس را دارند.

وی با بیان این که ایران هنور در پرورش ماهی در قفس در دنیا جایگاهی ندارد، اظهار کرد: پروژه پرورش ماهی در قفس همان گونه که در دنیا اجرا شده با توجه به قابلیت موجود در کشور باید در ایران نیز عملیاتی شود.

حقیقی گفت: هم اکنو میزان تولید محصولات شیلاتی در کشور زیر یک میلیون تن در سال است که این رقم در بخش صید و صیادی و آبزی پروری باید به دو میلیون تن در سال افزایش یابد.

وی بیان کرد: با توجه به این که ظرفیت صید در محدوده آب های کشور محدود است بیشتر انرژی خود را باید در بخش پرورش ماهی در قفس و میگوی پرورشی متمرکز کنیم تا بتوانیم دراین زمینه بازده صیادی را افزایش دهیم.

حقیقی ادامه داد:همچنین در ارتباط با این موضوع باید از ظرفیت آب های آزاد نیز برای بحث صید و صیادی استفاده کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *