خانه / اخبار / دام، طیور، آبزیان / اختصاص بخشی از بودجه سلامت به دامپزشکی
اخبار کشاورزی

اختصاص بخشی از بودجه سلامت به دامپزشکی

کشاورز جوان – به منظور ارتقاء استانداردهای سلامت و بهبود کیفیت غذا، بخشی از بودجه سلامت به سازمان دامپزشکی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از خبرگزاری کشاورزی ایران، سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: شب گذشته، سازمان دامپزشکی کشور میزبان اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بود و در این جلسه درباره مهم‌ترین مشکلات در حوزه دامپزشکی بحث و تبادل نظر به‌عمل آمد.

محمدمهدی برومندی افزود: در این جلسه، نمایندگان مجلس گزارش مفصلی از سوی رئیس این سازمان درباره فعالیت‌های انجام‌شده و همچنین معاونان وی استماع کردند.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون رأس دام سبک و هشت میلیون رأس دام سنگین در کشور وجود دارد و گوشت طیور و آبزیان نیز در سبد غذایی مردم نقش اساسی دارند، اما توجه لازم به بخش دامپزشکی کشور به‌عمل نیامده است.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تخصیص اعتبارات مهم‌ترین معضل این حوزه است و در این جلسه مقرر شد بخشی از بودجه سلامت غذا به حوزه دامپزشکی اختصاص پیدا کند.

برومندی در پاسخ به این پرسش که آیا تحقیق و تفحص از سازمان دامپزشکی دوباره در دستور کار قرار خواهد گرفت یا خیر، تصریح کرد: مسئله گوشت‌های آلوده هرچند مباحثی را بین کمیسیون کشاورزی و این سازمان به‌وجود آورد، اما برای کمیسیون محرز شد که فعالیت‌های قانونی در بهترین نظارت ممکن از سوی این سازمان لحاظ شده و تخلفی در این حوزه صورت نگرفته است.

وی یادآور شد: تنها تحقیق و تفحص‌های تصویب‌شده در کمیسیون کشاورزی مرتبط به سازمان چای و وزارت صنعت، معدن و تجارت است که اعضای هیئت رئیسه آن مشخص شده و فعالیت‌های آنان در روال قانونی خود ادامه دارد.

برومندی تأکید کرد: سازمان دامپزشکی وزارت جهادکشاورزی ازجمله سازمان‌هایی است که تحت نظارت کمیسیون کشاورزی مجلس قرار دارد و فعالیت‌های این سازمان به‌خوبی رصد می‌شود.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

خرید شیر خام زیر قیمت مصوب اوضاع دامداران را وخیم کرد

کشاورز جوان – مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت با وجود اینکه چند سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code