اختصاص بخشی از بودجه سلامت به دامپزشکی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – به منظور ارتقاء استانداردهای سلامت و بهبود کیفیت غذا، بخشی از بودجه سلامت به سازمان دامپزشکی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از خبرگزاری کشاورزی ایران، سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: شب گذشته، سازمان دامپزشکی کشور میزبان اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بود و در این جلسه درباره مهم‌ترین مشکلات در حوزه دامپزشکی بحث و تبادل نظر به‌عمل آمد.

محمدمهدی برومندی افزود: در این جلسه، نمایندگان مجلس گزارش مفصلی از سوی رئیس این سازمان درباره فعالیت‌های انجام‌شده و همچنین معاونان وی استماع کردند.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون رأس دام سبک و هشت میلیون رأس دام سنگین در کشور وجود دارد و گوشت طیور و آبزیان نیز در سبد غذایی مردم نقش اساسی دارند، اما توجه لازم به بخش دامپزشکی کشور به‌عمل نیامده است.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تخصیص اعتبارات مهم‌ترین معضل این حوزه است و در این جلسه مقرر شد بخشی از بودجه سلامت غذا به حوزه دامپزشکی اختصاص پیدا کند.

برومندی در پاسخ به این پرسش که آیا تحقیق و تفحص از سازمان دامپزشکی دوباره در دستور کار قرار خواهد گرفت یا خیر، تصریح کرد: مسئله گوشت‌های آلوده هرچند مباحثی را بین کمیسیون کشاورزی و این سازمان به‌وجود آورد، اما برای کمیسیون محرز شد که فعالیت‌های قانونی در بهترین نظارت ممکن از سوی این سازمان لحاظ شده و تخلفی در این حوزه صورت نگرفته است.

وی یادآور شد: تنها تحقیق و تفحص‌های تصویب‌شده در کمیسیون کشاورزی مرتبط به سازمان چای و وزارت صنعت، معدن و تجارت است که اعضای هیئت رئیسه آن مشخص شده و فعالیت‌های آنان در روال قانونی خود ادامه دارد.

برومندی تأکید کرد: سازمان دامپزشکی وزارت جهادکشاورزی ازجمله سازمان‌هایی است که تحت نظارت کمیسیون کشاورزی مجلس قرار دارد و فعالیت‌های این سازمان به‌خوبی رصد می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.