بیش از یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیرپوشش آبیاری نوین است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مدیر روابط عمومی معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۳۸ هزار و ۸۲۳ هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیرپوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایرنا، ˈحبیب الله افزونیˈ افزود: طرح آبیاری تحت فشار در یک هزار و ۵۰۴ هکتار از از اراضی کشاورزی کشور در فروردین ماه امسال اجرا شد.

وی اظهار کرد: همچنین طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در ۵۱۸ هکتار از اراضی مدرن کشاورزی کشور در ماه گذشته انجام شد.

وی با اشاره به اینکه طرح های آبیاری تحت فشار و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی از سال ۶۸ در کشور آغاز شده است، گفت: تاکنون در ۶۳۷ هزار و ۳۵۹ هکتار از اراضی مدرن، ۶۴۶ هزار و ۵۲۷ هکتار از اراضی سنتی و ۹۲ هزار و ۶۰۴ هکتار از اراضی شالیزاری طرح تجهیز و نوسازی انجام شده است.

افزونی بیان کرد: همچنین فروردین ماه امسال نیز طرح آب و خاک در سطح دو هزار و ۶۰۳ هکتار از اراضی کشاورزی عرصه تشکل ها اجرا شد که در مجموع تاکنون در ۱۹۹ هزار و ۱۰۴ هکتار از اراضی تحت پوشش تشکل ها این طرح انجام شده است.

مدیر روابط عمومی معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی افزود: با اجرای طرح های آب و خاک در فروردین ماه سال جاری در مجموع ۱۳ میلیون متر مکعب آب صرفه جویی شده است.

افزونی گفت: ۱۰ واحد در زمینه صنایع کشاورزی ماه گذشته در کشور به بهره برداری رسید که برای ۴۶۰ نفر ایجاد اشتغال شده و در مجموع تاکنون شش هزار و ۷۹ واحد صنایع کشاورزی در کشور راه اندازی و برای ۷۶ هزار و ۸۸۱ نفر در این صنایع فرصت شغلی ایجاد شده است .

وی اظهارکرد: فروردین ماه امسال میزان ظرفیت جذب مواد خام در صنایع کشاورزی ۱۰۵ هزار تن بود.

کل اراضی کشاورزی ایران ۱۸ میلیون هکتار است که هشت میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن آبی است.

طرح های آبیاری نوین و تجهیز و نوسازی اراضی در سه میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور قابلیت اجرا دارد که تاکنون این طرح در یک میلیون و ۳۳۸ هزار و ۸۲۳ هکتار از این اراضی انجام شده است.

همچنین اجرای طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در کشور آغاز شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *