خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / بیش از یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیرپوشش آبیاری نوین است
اخبار کشاورزی

بیش از یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیرپوشش آبیاری نوین است

کشاورز جوان – مدیر روابط عمومی معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۳۸ هزار و ۸۲۳ هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیرپوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایرنا، ˈحبیب الله افزونیˈ افزود: طرح آبیاری تحت فشار در یک هزار و ۵۰۴ هکتار از از اراضی کشاورزی کشور در فروردین ماه امسال اجرا شد.

وی اظهار کرد: همچنین طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در ۵۱۸ هکتار از اراضی مدرن کشاورزی کشور در ماه گذشته انجام شد.

وی با اشاره به اینکه طرح های آبیاری تحت فشار و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی از سال ۶۸ در کشور آغاز شده است، گفت: تاکنون در ۶۳۷ هزار و ۳۵۹ هکتار از اراضی مدرن، ۶۴۶ هزار و ۵۲۷ هکتار از اراضی سنتی و ۹۲ هزار و ۶۰۴ هکتار از اراضی شالیزاری طرح تجهیز و نوسازی انجام شده است.

افزونی بیان کرد: همچنین فروردین ماه امسال نیز طرح آب و خاک در سطح دو هزار و ۶۰۳ هکتار از اراضی کشاورزی عرصه تشکل ها اجرا شد که در مجموع تاکنون در ۱۹۹ هزار و ۱۰۴ هکتار از اراضی تحت پوشش تشکل ها این طرح انجام شده است.

مدیر روابط عمومی معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی افزود: با اجرای طرح های آب و خاک در فروردین ماه سال جاری در مجموع ۱۳ میلیون متر مکعب آب صرفه جویی شده است.

افزونی گفت: ۱۰ واحد در زمینه صنایع کشاورزی ماه گذشته در کشور به بهره برداری رسید که برای ۴۶۰ نفر ایجاد اشتغال شده و در مجموع تاکنون شش هزار و ۷۹ واحد صنایع کشاورزی در کشور راه اندازی و برای ۷۶ هزار و ۸۸۱ نفر در این صنایع فرصت شغلی ایجاد شده است .

وی اظهارکرد: فروردین ماه امسال میزان ظرفیت جذب مواد خام در صنایع کشاورزی ۱۰۵ هزار تن بود.

کل اراضی کشاورزی ایران ۱۸ میلیون هکتار است که هشت میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن آبی است.

طرح های آبیاری نوین و تجهیز و نوسازی اراضی در سه میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور قابلیت اجرا دارد که تاکنون این طرح در یک میلیون و ۳۳۸ هزار و ۸۲۳ هکتار از این اراضی انجام شده است.

همچنین اجرای طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در کشور آغاز شده است.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

توسعه کشاورزی شهری با محور گلخانه های کوچک

کشاورز جوان – معاون وزیرجهاد کشاورزی درامور باغبانی با اشاره به اهمیت صرفه جویی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code