بخش کشاورزی کشور نیازمند بازنگری و حمایت بیشتراست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تولیدات بخش کشاورزی در کشور نیازمند اصلاح و حمایت بیشتر مسوولان است.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایرنا، ˈعلاء الدین بروجردیˈ در همایش شوراهای اسلامی شهرستان بروجرد افزود: یکی از تصمیمات اشتباه دولتهای گذشته ، ادغام جهادسازندگی در وزارت کشاورزی بود که باعث شد در هر دو بخش مشکلاتی ایجاد شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز دانش کشاورزی در کشور و نیروهای متخصص این حوزه نسبت به اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر شده ولی وضع کشاورزی نامطلوب است که باید با تغییر روشهای کشاورزی، به سمت خودکفایی در تولید برویم.

وی همچنین فاصله رفاهی و خدمات در شهر و روستا را غیرقابل قبول عنوان کرد و گفت: روستاها باید از خدمات راهها و آسفالت معابر، آب شرب تصفیه شده و بهداشت بهره مند باشند.

وی همچنین از بیکاری و عدم تحرک جوانان روستایی به عنوان آفت نام برد و افزود: باید در فصولی که امور کشاورزی کمتر است از جوانان روستایی برای سازندگی استفاده کرد.

نماینده بروجرد در مجلس ، شوراهای اسلامی را نماد مردمسالاری دینی دانست و افزود: با آنکه در راس نظام جمهوری اسلامی ولی فقیه با جایگاه رفیع قرار دارد ولی نظام مردم را به عنوان ولی نعمتان دانسته و حق دخالت و تصدی گری مردم را در بسیاری از امور مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا داده است.

بروجردی افزود: قانون اساسی و قوانین مبتنی بر آن به شوراها اختیارات گسترده داده که اعضای شوراها با تسلط بر آنها باید از قوانین موجود برای توسعه شهر و منطقه خود استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بسیاری از قوانین و دستورالعمل ها در کلان کشور می تواند از روستاهای کوچک نشات بگیرد بنابراین اعضای شورای اسلامی شهر و روستا باید از امکانات موجود برای پیشرفت و آبادانی کشور استفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *