چگونه فواید بیشتری از هدفمندی یارانه‌ها عاید کشاورزی کنیم؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – هدفمند کردن یارانه‌ها معایب و فوایدی را برای بخش کشاورزی به همراه داشته که می‌توان گفت اگر دولت یارانه را در جهت حمایت از تولید محصولات کشاورزی و آموزش اختصاص دهد فوایدی بیشتری عاید این بخش می‌شود.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، عبدالله سلیمانی – رییس اداره ترویج قائمشهر – با بیان این‌که هدفمندی‌ یارانه‌ها کاری مطلوب از سوی دولت بوده است، اظهار کرد: اگر این طرح به درستی و به صورت کارشناسی اجرا شود می‌تواند تاثیرات مطلوبی را در تمام زمینه‌ها داشته باشد.

وی افزود: در بخش کشاورزی باید تمهیداتی اندیشیده شود که بودجه تخصیص یافته شده در کشاورزی به امر آموزش اختصاص یابد چرا که تربیت نیروی انسانی کارآزموده امری مهم در کشاورزی است.

مدیر سابق جهاد کشاورزی سوادکوه با اشاره به اهمیت آموزش در کشاورزی گفت: باید به کشاورز آموزش داده شود که ازطریق بهینه‌سازی هزینه‌های تولید خود را کاهش دهد چرا که از این طریق میتوان با افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها روبرو شد.

سلیمانی یکی از راهکارها برای از بین بردن معایب فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها را استفاده دولت از افراد متخصص برای آموزش روستاییان عنوان و اظهار کرد: دولت می‌تواند با به کارگیری افرادی متخصص و صاحب نظر در جهت کاهش هزینه‌های تولید موثر باشد.

این کارشناس کشاورزی تصریح کرد: دولت می‌تواند با بکارگیری افراد صاحب نظر در راستای کاهش هزینه‌های تولید و از بین بردن ضایعات آن تاثیر بسزایی در ارتقای کشاورزی کشور نقش داشته باشد چراکه تربیت نیروی کارآزموده تاثیر بسزایی در ارتقا و توسعه کشاورزی دارد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر تمام جهان به سوی حذف یارانه‌ها و صرفه جویی پیش می‌روند، گفت: هدفمندی‌ یارانه‌ها از سوی دولت طرح مطلوب بوده است اما باید راهکارهای اساسی در جهت کاهش هزینه‌های تولید به کار گرفته شود.

سلیمانی یکی دیگر از راهکارهای خود را برای کاهش هزینه‌های تولید استفاده از رسانه‌های ملی عنوان و اظهار کرد: دولت می‌تواند از طریق تبلیغات و برگزاری کلاس‌های آموزشی روستاییان را قانع و توجیه کند که چگونه با کمترین امکانات بیشترین بهره‌وری را در سیر تولید خود داشته باشد.

وی با بیان این‌که آموزش روستاییان می‌تواند در یک دوره کوتاه مدت و میان مدت انجام شود، گفت: از طریق این فرهنگ‌سازی می‌توان تاثیر بسزایی در راستای کاهش هزینه‌های تولید به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *