یک کارشناس کشاورزی مطرح کرد؛ راه‌های افزایش تولیدات کشاورزی بدون گرانی هزینه‌ها

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – با توجه به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید ۵۰ درصد از کل یارانه به بخش کشاورزی تزریق شود.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، بهمن محمدی – کارشناس کشاورزی – با اشاره به گفته دولت که ۳۰ درصد از یارانه باید به بخش تولید اختصاص یابد، اظهار کرد: با توجه به این‌که قیمت حامل‌های انرژی، برق، آب و سایر عوامل تولید افزایش یافته دولت باید اقداماتی را در جهت جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای تولید‌شده بکار گیرد.

وی با اشاره به گام دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: دولت باید راهکارهایی را در جهت ارائه‌ تسهیلات و کاهش نرخ تسهیلات بکار گیرد؛ به گونه‌ای که کشاورزان بتوانند با در اختیار گرفتن این تسهیلات قیمت کالای تمام شده را کاهش دهند.

نماینده سابق مجلس با بیان این‌که دولت باید حمایت‌های یارانه‌ای غیرمستقیمی از کشاورز داشته باشد، اظهار کرد: دولت باید در زمینه‌های گوناگونی مانند ایجاد نهادهای کشاورزی به منظور ارائه‌ تسهیلات مالی و غیرمالی چون آموزش برای کشاورز در جهت بهبود وضعیت کشاورزی اقداماتی را انجام دهد.

به گفته‌ این کارشناس دولت باید با ارائه‌ نهاده‌های کشاورزی از طریق تزریق یارانه به خود کشاورز منجر به تولید ارزان محصولات کشاورزی و ارائه‌ی آنها به مردم شود.

محمدی یکی‌ دیگر از راهکارهای خود را برای جلوگیری از افزایش قیمت محصولات کشاورزی ارائه وام و تسهیلات با سود کم در اختیار کشاورز عنوان و اظهار کرد: دولت می‌تواند وام مورد نیاز کشاورز را با سود کم و در زمان مورد نیاز در اختیار او قرار دهد چراکه این کار می‌تواند موجب افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها شود.

مشاور معاون قوانین مجلس گفت: تضمین خرید محصولات از سوی دولت یکی‌ دیگر از راهکارهایی است که دولت می‌تواند به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی بکار گیرد چرا که کشاورز با تضمین فروش محصولات خود اقدام به افزایش تولید و همچنین کاهش قیمت محصول تولید شده می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *