آمریکا به جنگ آفت قهوه می‌رود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – دولت آمریکا به کشاورزان آمریکای لاتین برای مبارزه با یک آفت ویرانگر که نابودی مزارع قهوه و افزایش قیمت این محصول را به دنبال داشته است، کمک می‌کند.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، فونگوسی به نام زنگ قهوه بیش از یک میلیارد دلار خسارت به مزارع قهوه در آمریکای لاتین وارد کرده است.

این فونگوس مخصوصا برای قهوه عربیکا که دانه آن در مرغوب‌ترین قهوه‌ها استفاده می‌شود، مهلک بوده و تاکنون موجب افزایش قیمت برخی از این قهوه‌ها در آمریکا شده است.

به همین منظور راج شاه، مدیر سازمان توسعه بین المللی آمریکا قرار است همکاری پنج میلیون دلاری با مرکز تحقیقات قهوه جهان دانشگاه ای اند ام تگزاس برای ریشه کنی این فونگوس را اعلام کند.

اما دولت آمریکا این کار را تنها برای حمایت از محصولات قهوه مرغوب مورد علاقه مردم این کشور انجام نمی‌دهد. نگرانی اصلی آمریکا در مورد امنیت اقتصادی مزارع کوچک در منطقه است. اگر این کشاورزان کارشان را از دست بدهند، گرسنگی و فقر در منطقه افزایش خواهد بود و موجب افزایش خشونت و قاچاق مواد مخدر می‌شود.

طبق برآوردها، تولید قهوه ممکن است بین ۱۵ تا ۴۰ درصد در نقاط مختلف آمریکای لاتین در چند سال آینده کاهش پیدا کند که به معنی از بین رفتن ۵۰۰ هزار شغل خواهد بود. اگرچه بعضی از کشورهای آمریکای لاتین فونگوس را تحت کنترل قرار داده اند اما در کشورهای فقیرتر این مشکل به این زودی‌ها برطرف نخواهد شد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، گواتمالا، السالوادور، هندوراس، پاناما و کاستاریکا خسارت سنگینی از هجوم این آفت متحمل شده اند.

http://media.isna.ir/content/26-243.jpg/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *