معاون وزیر: افزایش بهره‌وری تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت: با افزایش بهره وری از منابع آب، خاک، عوامل تولید، انرژی و نهاده ها در جهت افزایش تولید محصولات کشاورزی، گام‌های موثری در جهت تحقق بخشی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در راستای تامین امنیت غذایی کشور برداشته شده است.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، رحیم سجادی در جلسه‌ای با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، نماینده مردم کازرون و نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت های زیربنایی آب و خاک کشاورزی تصریح کرد: استان فارس به لحاظ وجود کشاورزی و منابع طبیعی گسترده، یکی از مناطق تاثیرگذار در کشور است که مدیریت صحیح منابع آب برای این استان بسیار حیاتی است.

مهدی قاسمی – رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس – نیز اظهار کرد: با توجه به وقوع خشکسالی های پی درپی در فارس و افت شدید منابع آب زیرزمینی ، در سایه مدیریت بهینه آب با اجرای طرح های آبخیزداری، آبخوان داری و آبیاری های نوین می توان اثر کم آبی را بر منابع طبیعی و کشاورزی این استان تسکین بخشید.

وی با اشاره به اینکه طرح های آبخیزداری و آبخوان داری درذخیره سازی آب های سطحی اثرگذار است، افزود: آب به عنوان کمیاب‌ترین نهاده کشاورزی باید از برنامه‌ریزی های اساسی و بهره وری بالا برخوردار باشد.

قاسمی مطالعه‌ و شناخت‌ وضع‌ موجود و بررسی‌ و تجزیه‌ و تحلیل‌ نارسایی‌ها، نقاط‌ قوت‌ و ضعف‌ و فرصت‌ها و تهدیدهای‌ مربوط‌ به‌ آب و خاک و صنایع تکمیلی‌ بخش‌ کشاورزی‌ را ضروری دانست و افزود: اقدامات‌ و تدابیر لازم‌ به منظور حفظ‌، تقویت‌ وتوسعه‌ کمک ها، تسهیلات‌ وسرمایه‌گذاری‌ های‌ دولت‌ در زمینه‌ فعالیت های‌ آب و خاک و صنایع بخش کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه برومندی – نماینده مردم شهرستان مرودشت، ارسنجان و پاسار گاد در مجلس شورای اسلامی – به سهم اعتبارات استان فارس اشاره کرد و گفت: با توجه به رقم بالای بیلان منفی آب در سنوات اخیر، نیاز است که بخش آب به کمک کشاورزی بیاید.

شاهین محمد صادقی – نماینده مردم شهرستان کازرون – نیز گفت: سهم اعتبارات استان فارس در کشور بایستی نسبت به سهم تولیدات محصولات استراتژیک حدود ۱۸ درصد باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *