رئیس مجلس: رفع موانع خرید محصولات کشاورزی در اولویت باشد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس مجلس شورای اسلامی گفت: خرید محصولات کشاورزان از اهمیت زیادی برخوردار است؛ از این رو باید در اولویت کارها قرار گیرد تا زحمات آنان به هدر نرود.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایرنا، علی لاریجانی در دیدار مجمع نمایندگان استان فارس، افزود : تعاونی ها با پشتیبانی دولت می توانند محصولات کشاورزی را خریداری کرده و به فروش برسانند تا زحمات این تولیدکنندگان به هدر نرود.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان استان فارس با وزرای مربوطه، گفت: با تشکیل چنین جلساتی موضوعات مختلف دسته بندی و مکانیسم هایی لازم با توجه به شرایط موجود برای رفع مشکلات در نظر گرفته می شود.

لاریجانی با بیان این که دسته بندی کمبودها کمک به فهم بیشتر نواقص می کند، تصریح کرد: با دسته بندی موارد و مسایل می توان فهمید که کدام یک از کمبودها با کمک دولت و کدام با همراهی بخش خصوصی مرتفع می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت زمان در اجرای پروژه ها، گفت: برنامه های در حال اجرا و مصوب را مطالعه کنید و ببینید دوره مطالعاتی کدامیک به پایان رسیده است تا بتوان برای آنها در بودجه سال آینده ردیفی مشخص کرد که البته بیشترین اعتبار این طرح ها باید از طریق فاینانس تامین شود.

وی در ادامه با اشاره به معضل کمبود آب در کشور، افزود: خشکسالی گریبانگیر اکثر استان های بزرگ کشور است و با وجود اهمیت کشاورزی در این استان ها باید زودتر راه حلی برای آن پیدا کرد.

رییس مجلس تاکید کرد: انتقال صنایع سنگین که نیاز به حجم بالای آب دارند، مانند فولاد به کنار دریا و یا استفاده از صنایع تبدیلی می تواند یکی از این راهکارها باشد.

لاریجانی توسعه زیرساخت ها مانند حمل و نقل ریلی را عاملی دیگر در جهت گسترش و توسعه استان فارس خواند.

در ابتدای این دیدار نمایندگان استان فارس به بیان مشکلات استان از جمله کمبود آب شرب و آب کشاورزی، افزایش رقم بیکاری به دلیل خشکسالی و بیکار شدن کشاورزان و دامپروران، نبود بازار برای خرید محصولات کشاورزی، پایین بودن قیمت خرید گندم و کمبود هتل و امکانات توریستی باتوجه به افزایش سفر به این استان پرداختند.

آنان خواستار حمایت دولت در زمینه افزایش خطوط ریلی، اختصاص کارت سوخت گازوییل به کشاورزان، تکمیل پالایشگاه ها و رسیدگی به وضعیت بهداشتی و امکانات اولیه رفاهی روستاها شدند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *