خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / وزیر کشاورزی: انتظار داریم تصمیم سازان دولتی به بخش تحقیقات کشاورزی نگاه ویژه کنند
اخبار کشاورزی

وزیر کشاورزی: انتظار داریم تصمیم سازان دولتی به بخش تحقیقات کشاورزی نگاه ویژه کنند

کشاورز جوان – وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تحقیقات موتور متحرک بخش کشاورزی است، گفت: انتظار داریم مسوولان و تصمیم سازان دولتی به بخش تحقیقات کشاورزی نگاه ویژه ای کنند و این بخش را مورد حمایت قرار دهند.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایرنا، محمود حجتی روز سه شنبه در مراسم بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول ریس جمهوری از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران در استان البرز، از مجموعه دست اندرکاران موسسات تحقیقات کشاورزی برغم تمام محدودیت ها و مشکلات که با باور و وظیفه ملی و دینی ایفای نقش می کنند، تشکر کرد.

وی افزود: اگر این افراد در بخش های دیگری فعالیت داشتند به طور حتم از امکانات بهتری بهره مند می شدند اما در بخش تحقیقات کشاورزی با کمترین توقع و امکانات به وظیفه ملی خود ادامه می دهند.

وی اضافه کرد: ماهیت بخش کشاورزی این است که اگر رها شود موتور آن از حرکت باز می ایستد و بخش تحقیقات موتور محرک این ماشین است که بیشترین تاثیر را دارد و این بدان معنی است که اگر تحقیقات آموزش و ترویج را از بخش کشاورزی بگیریم، منحنی تولید و ایفای نقش بخش کشاورزی منحنی میرایی خواهد بود.

وی تصریح کرد: تحقیقات به عنوان موتور می تواند بخش کشاورزی را شاداب، به روز و همگام با اقتصاد نگه دارد و پاسخگوی نیازهای ملی کشور شود که فوق العاده از حساسیت بالایی برخوردار است.

وی تاکید کرد: ادامه فعالیت دیگر بخش ها تنها برپایه تولیدات و خدمات بخش کشاورزی و پشتوانه منابع خدادادی آب و خاک کشور است.

وی تاکید کرد: حمایت از بخش تحقیقات کشاورزی باید در باور و بدنه کارشناسی، تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور ایجاد شود همانگونه که سایر کشورهای پیشرفته با نگاه ویژه به بخش کشاورزی توانستند از این گلوگاه ها و گردنه های سخت عبور کنند. در این راستا نیاز است کشور ما با نگاه ویژه ای به بخش تحقیقات کشاورزی بنگرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با کمک مسوولان دولتی و بخش خصوصی بتوانیم تحقیقات بخش کشاورزی را به عنوان یک باور ملی تعمیم دهیم.

وی از نگاه دولت یازدهم و معاون اول رییس جمهوری در خصوص مصوبات اخیر دولت در ارتباط با نیازها و پشتیبانی و حمایت از بخش کشاورزی با مصوبات جدید تشکر کرد و گفت: تسریع و پیشبرد این مصوبات می تواند بخش کشاورزی را در تامین امنیت غذایی خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی بیش از گذشته یاری دهد.

وی ادامه داد: کشاورزان و بهره برداران بیشترین زحمت را با کمترین بازده از لحاظ اقتصادی در مقایسه با سایر بخش ها کسب می کنند که بخشی از آن به ماهیت بخش کشاورزی بازمی گردد اما این توقع را داریم که مسوولان این بخش را مورد توجه قرار دهند تا در آن صورت بخش کشاورزی برای بهره برداران صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی گفت: علیرغم تمام محدودیت های بخش کشاورزی تلاش داریم نیازهای اساسی این بخش تامین شود و به دنبال توانمندسازی بخش تحقیقات کشاورزی هستیم.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

پیش نویس سند ملی علم و فناوری در حوزه کشاورزی تدوین شد

کشاورز جوان – رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی از تدوین پیش نویس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code