خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / صادرات یک میلیارد دلاری پسته ایران
اخبار کشاورزی

صادرات یک میلیارد دلاری پسته ایران

کشاورز جوان – معاون وزیر جهاد کشاورزی از پسته به عنوان یک کالای استراتژیک صادراتی نام برد و گفت: سالانه یک میلیارد دلار پسته به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، محمد علی طهماسبی در نخستین جشنواره و سمپوزیوم ملی پسته ایران در دامغان تصریح کرد: کشورهای چین، هند، روسیه و کشورهای مشترک المنافع مقصد عمده این میزان از صادرات پسته جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی وضعیت تولید پسته در سال جاری را خوب ارزیابی کرد و افزود: امسال سال خوبی برای تولید پسته در کشور بود و باید بتوانیم تولید پسته کشور را افزایش دهیم.

طهماسبی از وجود ۴۰۰ هزار هکتار باغ پسته در کشور خبر داد و گفت: ۳۰۰ هزار هکتار از این باغات بار ده هستند.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: سالانه ۱۳۰ هزار تن پسته در کشور تولید می شود که باغات پسته استان سمنان بیشترین میانگین عملکرد را دارند.

وی به کمبود آب کشاورزی و سفره های زیرزمینی اشاره و خاطرنشان کرد: باید به جای توسعه و احداث باغات، کیفیت محصول را افزایش داد.

همچنین آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در این همایش به نقش و اهمیت کشاورزی در کشورمان پرداخت و اظهار کرد: کشاورزی محور اصلی اقتصاد یک کشور است و رونق و شکوفایی اقتصادی در گرو پویایی کشاورزی است.

وی با اذعان بر اینکه رونق و شکوفایی اقتصادی در گرو پویایی کشاورزی است، گفت: ایران اسلامی در زمینه آب و خاک بسیار غنی است و با کشاورزی نوین می توان صنعت کشاورزی را توسعه داد.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

پیش نویس سند ملی علم و فناوری در حوزه کشاورزی تدوین شد

کشاورز جوان – رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی از تدوین پیش نویس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code