خانه / اخبار / دام، طیور، آبزیان / ایران در گروه الف صادر کننده آبزیان قرار گرفت
اخبار کشاورزی

ایران در گروه الف صادر کننده آبزیان قرار گرفت

کشاورز جوان – جمهوری اسلامی ایران در گروه الف کشورهای صادرکننده میگو، خاویار و ماهیان دریایی به کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور امروز در بوشهر گفت: امسال به عنوان سال استثنایی است که هیچ گونه مشکلی درارتباط با میگوی پرورشی درایران وجود ندارد و پیش بینی می شود ، میزان تولید آن از ۱۲هزار تن پارسال به ۱۸هزار تن در سال جاری افزایش یابد.

خلج افزود: میگو دارای هفت بیماری ویروسی است که براساس نتایج همه پایش ها و کنترل ها هیچ مشکلی در ارتباط با ابتلای میگوهای پرورشی درکشور وجود ندارد.

وی گفت این سازمان به عنوان تنها مرجع صلاحیت دار صدور گواهی سلامت محصولات پروئتینی صادراتی در اجرای وظایف قانونی، نظارت و پایش مستمر بر تولید و صادرات انجام می دهد.

خلج افزود : تولید محصولات بهداشتی و سالم با کیفیت بالا  علاوه بر حفظ سلامت جامعه، راه خود را برای ورود به بازارهای صادراتی باز کرده و بدین ترتیب هیچ گاه محصول تولیدشده روی دست بهره برداران نخواهد ماند.

وی گفت : گواهی صادر شده توسط سازمان دامپزشکی مورد تایید مجامع بین المللی و مکانیزم اطمینان بخش سلامت محصول صادراتی است که کارکنان این سازمان همه مراحل را مورد نظارت بهداشتی قرار می دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

حضور دام در مرتع عاملی موثر در بهبود کیفیت خاک و پوشش گیاهی

برای داشتن مرتعی غنی و قوی، حضور مستقیم دام، ریخته شدن کود آن ضروری است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code