خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / میانگین قیمت فروش قارچ کیلویی ۴۵۰۰ تومان است
اخبار کشاورزی

میانگین قیمت فروش قارچ کیلویی ۴۵۰۰ تومان است

کشاورز جوان – عضو انجمن پرورش‌دهندگان قارچ میانگین قیمت فروش هر کیلوگرم قارچ در واحدهای تولیدی را ۴۵۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: نیمی از قارچ کشور در تهران و کرج تولید می‌شود.

عباس رنجبر اظهار کرد: ظرفیت سالانه میزان تولید قارچ در استان البرز ۱۸ هزار تن است که ۳۰ درصد از این میزان به‌ مصرف داخلی استان می رسد و مابقی به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود.

وی با اشاره به این‌که رتبه دوم تولید قارچ کشور به استان البرز تعلق دارد، افزود: ۵۰ درصد از قارچ‌های مصرفی کشور در استان‌های تهران و کرج تولید می‌شود.

رنجبر خاطر نشان‌کرد: ۳۵ واحد تولید قارچ در استان البرز وجود دارد که از این تعداد چهار واحد بزرگ و شش واحد کوچک به‌ دلیل مشکلات مالی در آستانه ورشکستگی هستند که این مساله موجب کاهش میزان قارچ تولیدی استان در سال جاری خواهد شد.

وی ادامه‌داد: میانگین قیمت فروش قارچ‌های تولیدی در سال جاری ۴۵۰۰ تومان است که این امر ضررهای مالی زیادی بر دارندگان شرکت‌های تولیدی وارد کرده است.

عضو انجمن پرورش‌دهندگان قارچ گفت: بی ثباتی قیمت قارچ و صنعتی محسوب‌ شدن قیمت سیستم‌های آب واحدهای تولیدی قارچ، از مشکلات عمده این واحدها ‌است.

مدیر عامل اتحادیه قارچ البرز در پایان اظهار کرد: با هدف حمایت از واحدهای تولیدکننده قارچ، تسهیلاتی در نظرگرفته ‌شده ‌است ولی شرایط و ضوابط دشوار دریافت تسهیلات، مانعی بزرگ برای بهره‌مندی تولیدکنندگان از این اعتبارات است.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

ممنوعیت پرورش آبزیان در خوزستان و ابهام در وضعیت ۱۴ هزار شاغل در این بخش

کشاورز جوان – سازمان آب و برق خوزستان با ارسال نامه ای به اداره کل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code