تهیه طرح جامع به‌زراعی باغات چای

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس سازمان چای کشور از تهیه طرح جامع به‌زراعی باغات چای خبر داد و گفت: این طرح شامل یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت است که با اجرای به موقع و پرداخت تسهیلات به‌زراعی به چایکاران می تواند در بالا بردن کیفیت چای داخلی نقش بسزایی داشته باشد.

محمدولی روزبهان اظهار کرد: برنامه ریزی جامع در خصوص تهیه فرآیند و اجرای طرح با در نظر گرفتن تمام جوانب احیای باغ‌های چای شمال، به‌زراعی، تغذیه و به نژادی از اهم فعالیت های مجری طرح ملی به‌زراعی باغ های چای است.

روزبهان خاطر نشان کرد: ماده اولیه خوب می تواند محصول خوب تولید کند لذا باغات نیاز به هرس، جوان‌سازی و دیگر عملیات به زراعی دارد و امسال دولت مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص در نظر گرفته تا به اشکال مختلف به کشاورزان چایکار در راستای ارتقای کیفی محصول پرداخت شود.

وی افزود: در این برهه به فکر توسعه باغات نیستیم بلکه به فکر حفظ باغات چای موجود هستیم لذا تمام سیاست و برنامه ریزی ما در راستای حفظ باغات موجود است.

رییس سازمان چای گفت: در حال حاضر سیاست سازمان چای کشور حفظ باغات چای موجود است و در آینده برای گسترش باغات چای نیز برنامه خواهیم داشت.

روزبهان سامان بخشی به موضوع چای سنواتی را از جمله دیگر برنامه های سازمان چای عنوان کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *