خانه / اخبار / تهیه طرح جامع به‌زراعی باغات چای

تهیه طرح جامع به‌زراعی باغات چای

کشاورز جوان – رییس سازمان چای کشور از تهیه طرح جامع به‌زراعی باغات چای خبر داد و گفت: این طرح شامل یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت است که با اجرای به موقع و پرداخت تسهیلات به‌زراعی به چایکاران می تواند در بالا بردن کیفیت چای داخلی نقش بسزایی داشته باشد.

محمدولی روزبهان اظهار کرد: برنامه ریزی جامع در خصوص تهیه فرآیند و اجرای طرح با در نظر گرفتن تمام جوانب احیای باغ‌های چای شمال، به‌زراعی، تغذیه و به نژادی از اهم فعالیت های مجری طرح ملی به‌زراعی باغ های چای است.

روزبهان خاطر نشان کرد: ماده اولیه خوب می تواند محصول خوب تولید کند لذا باغات نیاز به هرس، جوان‌سازی و دیگر عملیات به زراعی دارد و امسال دولت مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص در نظر گرفته تا به اشکال مختلف به کشاورزان چایکار در راستای ارتقای کیفی محصول پرداخت شود.

وی افزود: در این برهه به فکر توسعه باغات نیستیم بلکه به فکر حفظ باغات چای موجود هستیم لذا تمام سیاست و برنامه ریزی ما در راستای حفظ باغات موجود است.

رییس سازمان چای گفت: در حال حاضر سیاست سازمان چای کشور حفظ باغات چای موجود است و در آینده برای گسترش باغات چای نیز برنامه خواهیم داشت.

روزبهان سامان بخشی به موضوع چای سنواتی را از جمله دیگر برنامه های سازمان چای عنوان کرد.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: توسعه کشاورزی اقتصادی روز ضامن رونق تولید و اشتغال

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code