قیمت گوجه‌فرنگی به حالت عادی بازگشت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون وزیر جهاد کشاورزی نرسیدن مقطعی گوجه فرنگی به بازار به دلیل برودت هوا را علت گرانی این محصول در ماه‌های گذشته عنوان و اعلام کرد: در حال حاضر قیمت گوجه‌فرنگی به حالت عادی بازگشته و کیلویی حدود ۱۴۰۰ تومان در عمده فروشی عرضه می‌شود.

عباس کشاورز اظهار کرد: در ماه‌های گذشته هوا به صورت مقطعی ناگهان سرد شد؛ به گونه‌ای که در اهواز به حدود ۱۴ درجه و در بوشهر به ۱۸ درجه سانتیگراد رسید که با بارندگی توام شد و باعث توقف رشد محصول و عرضه نشدن مقطعی گوجه فرنگی به صورت مستقیم از مزرعه به بازار از اواخر مهر ماه تا نیمه اول آبان ماه شد.

وی افزود: گسترش و توسعه تولید گلخانه‌ای سبزی و صیفی‌جات در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی نیز است می تواند باعث تولید پایدار و مستمر این گونه محصولات مانند گوجه فرنگی و جلوگیری از نوسانات آن در بازار شود به عنوان مثال سالانه در همین بازه زمانی آبان و آذر به حدود ۳۰ هزار تن تولید گوجه فرنگی و عرضه به بازار نیاز داریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زارعت اظهار کرد: اجرای این سیاست نیاز به ابزار و امکانات مورد نیاز دارد؛ به گونه ای که باید با سرمایه گذاری و تکنولوژی مورد نیاز راه اندازی گلخانه‌های مدرن و مجهز ایجاد شود چرا که در حال حاضر اگر متوسط برداشت گوجه فرنگی در هر هکتار از مزرعه ۷۰ تن باشد باید این میزان در گلخانه مدرن حدود ۴۵۰ تن در هکتار باشد تا بتوان سود معقولی برای کشاورز در نظر گفت و قیمت را در بازار کنترل کرد.

کشاورز گفت: در حال حاضر متوسط تولید و برداشت گوجه فرنگی در گلخانه‌های کشور کمتر از ۱۸۰ تن در هکتار بوده که به دلیل بالا نبودن سطح تکنولوژی آن‌هاست.

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *