توسعه و صیانت از جنگل ها نیازمند مشارکت همگانی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با مشارکت همگانی باید به دنبال توسعه و گسترش جنگل ها و فضای سبز کشور باشیم.

‘خلیل آقایی’ نقش رسانه ها را در ترویج فرهنگ منابع طبیعی بی بدیل خواند و افزود: رسانه ها مهم ترین رکن ارتباطی با مردم هستند و می توانند در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های مهم کشوری اثر گذار بوده و بسیاری از مسایل با اهمیت جامعه نظیر منابع طبیعی و محیط زیست را به اولویت های مهم تبدیل کنند.
وی با بیان این که یک درخت می تواند در یک سال با فرایند جذب گرد و غبار و منو اکسید کربن اکسیژن دو نفر را تامین کند، اظهارداشت: بنابراین رسانه ها می توانند درباره اهمیت کاشت درخت و فواید آن به جامعه و افکار عمومی اطلاع رسانی کنند.
به گزارش ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: امنیت اکولوژیک پایه و اساس امنیت جامعه است و اگر دقیق به اطراف زندگی خود بنگریم درمی یابیم همه حیات و زندگی انسان ها و موجودات وابسته به منابع طبیعی است و صاحبان رسانه ها به عنوان یک اقدام مسئولانه و انسان دوستانه می توانند تاثیرگذار باشند.
وی با تاکید براین که منابع طبیعی متعلق به همه آحاد جامعه است و وابسته به سازمان خاصی نیست، اضافه کرد: در راه حفظ و توسعه منابع طبیعی باید به سوی مردم دست خود را دراز کنیم و با مشارکت همگانی به دنبال توسعه و گسترش جنگل ها و فضای سبز کشور باشیم.
به گزارش ایرنا، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سال ۱۲۸۴ خورشیدی وظیفه حفظ، احیا و توسعه ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار جنگل، ۸۶ میلیون هکتار مرتع و ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار زمین بیابانی را برعهده دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *