آخرین خبرها
اخبار کشاورزی

توسعه و صیانت از جنگل ها نیازمند مشارکت همگانی است

کشاورز جوان – رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با مشارکت همگانی باید به دنبال توسعه و گسترش جنگل ها و فضای سبز کشور باشیم.

‘خلیل آقایی’ نقش رسانه ها را در ترویج فرهنگ منابع طبیعی بی بدیل خواند و افزود: رسانه ها مهم ترین رکن ارتباطی با مردم هستند و می توانند در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های مهم کشوری اثر گذار بوده و بسیاری از مسایل با اهمیت جامعه نظیر منابع طبیعی و محیط زیست را به اولویت های مهم تبدیل کنند.
وی با بیان این که یک درخت می تواند در یک سال با فرایند جذب گرد و غبار و منو اکسید کربن اکسیژن دو نفر را تامین کند، اظهارداشت: بنابراین رسانه ها می توانند درباره اهمیت کاشت درخت و فواید آن به جامعه و افکار عمومی اطلاع رسانی کنند.
به گزارش ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: امنیت اکولوژیک پایه و اساس امنیت جامعه است و اگر دقیق به اطراف زندگی خود بنگریم درمی یابیم همه حیات و زندگی انسان ها و موجودات وابسته به منابع طبیعی است و صاحبان رسانه ها به عنوان یک اقدام مسئولانه و انسان دوستانه می توانند تاثیرگذار باشند.
وی با تاکید براین که منابع طبیعی متعلق به همه آحاد جامعه است و وابسته به سازمان خاصی نیست، اضافه کرد: در راه حفظ و توسعه منابع طبیعی باید به سوی مردم دست خود را دراز کنیم و با مشارکت همگانی به دنبال توسعه و گسترش جنگل ها و فضای سبز کشور باشیم.
به گزارش ایرنا، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سال ۱۲۸۴ خورشیدی وظیفه حفظ، احیا و توسعه ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار جنگل، ۸۶ میلیون هکتار مرتع و ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار زمین بیابانی را برعهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code