وزیر جهاد کشاورزی: توسعه کشاورزی اقتصادی روز ضامن رونق تولید و اشتغال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی منطقه قرارداد.

‌به گزارش کشاورز جوان و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، مهندس محمود حجتی در بازدید از باغات میوه های گرمسیری روستای گرکان زرآباد شهرستان کنارک افزود: شرایط خاص منطقه، بکارگیری شیوه‌های مدرن و نوین آبیاری ،کشت نهال های کشت بافتی، رونق تولید کشاورزی و کسب و کار اقتصادی را سرعت بخشیده و اشتغال زایی مولد را بدنبال خواهد داشت .

وی از کشاورزان منطقه خواست با هماهنگی دست اندرکاران بخش کشاورزی استان با بهره‌گیری از آخرین یافته های تحقیقاتی کشت اقتصادی ترین محصولات را در منطقه توسعه و ترویج نمایند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان نیز در جریان بازدید وزیر جهاد کشاورزی از باغات میوه های گرمسیری شهرستان کنارک گفت: سیستان وبلوچستان شرایط مناسبی را برای توسعه و کشت محصولات گرمسیری داراست و در حال حاضر بالغ بر ۸۵۰۰ هکتار از اراضی استان به کشت میوه‌های گرمسیری اختصاص دارد که ۵۵۰۰ هکتار آن بارور می باشد و سالانه ۱۲۲هزار تن محصول گرمسیری تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

دکتر زورقی افزود: بیشترین سطح زیر کشت محصولات گرمسیری در استان مختص باغات موز می باشد؛ ۴۸۰۰ هکتار موزستان درسیستان و بلوچستان وجود دارد که ۲۸۰۰ هکتار آن بارور است.

وی تصریح کرد: سالانه بیش از ۹۳ هزار تن موز در استان برداشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: ۴۰۰۰ هکتار از باغات موز استان در منطقه زرآباد شهرستان کنارک می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *