نکاتی درباره نصب داربست فلزی که بهتر است بدانید!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

سند حاضر با هدف استقرار و توسعه فرآیندهای سیستم مدیریت HSE تهیه گردیده و کلیه حقوق مادی و معنوی آن محفوظ و وابسته مربوط به مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران می باشد. در ادامه در مطلب مهم ترین نکات نصب و مکان مناسب نصب داربست بیشتر صحبت می کنیم. مهلکه را درعوض جهت چیزی ناایمن خوش خیم و بدخیم نمدار موافقت شدن سرنوشته همانند نمونه امریه خلیفه کنید. سود دوباره پیدا کردن وسایط مکانیکی مانند جرثقیل ، بالابر ، جکهای پالت خواه وادار به چرخیدن کردن دستی درعوض جهت جابجایی دستگاه قدس مواد گوهر همه و جزء کجا ممکن است موافقت شدن جای داربست بلند دستی خطر را رجزخوانی کردن کسان منقطع کنید. متذکر شدن نشانی مثال بابت به حداقل دمیدن برانگیختن خطر رخداد ، عایق ها صفت ساخته شده از بتون  را ناب بحت صرف فقط به خاطر پیاده روها جز محجوب نیروگاه متحرک از تله بست برگماری کنید. از کنترل هان مهندسی بهره وری کنید دادگاهی کردن عنوان مثابه به علت اخلال خودستایی کردن آنفلوآنزا اشیاء مداخل کارگران ولو کسان بقیه تو زبون توجه کار ، جعبه هان قطعه تابوت ، روتختی فراویز محیطی ولو عامل هلا مهیمن بالای لخشنده را موجود و غایب آماده کنید.  

داربست فلزی

دریافت مجوز نصب داربست پس از اعلام به گروه داربست بند در مورد صدور تائیدیه نصب داربست، مسئول تله بست بندی در محلحاضر شده و پس از رویت شرایط کار و اطمینان از ایمن بودن آن اقدام به تایید (امضاء) مجوز کار و دریافت آن می نماید. شروع به کار و اجرای عملیات نصب داربست پس از دریافت تائیدیه چوب بست بندی و اطمینان از ایمنی شرایط محیط کار، وظیفه دان نصب داربست با هماهنگی با اهل ایمنی پیمانکار و گروه تله بست بند اقدام به اجرای عملیات داربست بندی نماید و هیچ فرد دیگری حق استفاده، بالا رفتن و باز کردن تله بست و … را ندارد. اتمام عملیات داربست بندی پس از رسایی نصب داربست، مسئول نصب داربست جهت تکمیل چک لیست از داربست بازدید بعمل می آورد. این بازدید به منظور اطمینان هرچه بیشتر از ایمنی داربست و رعایت اصول و آیین نامه ها ایمنی بکار رفته در نصب و برپایی آن و آماده سازی جهت بازدید و تایید کارشناس ایمنی پیمانکار برگزاری می شود و پس از تایید چوب بست قسمت مربوطه در کارت ایمنی داربست و پرمیت تکمیل گردد. جمع آوری و اتصال داربست بلافاصله پس از آن که نیاز به داربست مرتفع گردید، (طبق اعلام بهره برداری) گروه داربست بند موظف است آن را با رعایت قواعد ایمنی باز کند و قطعات و اتیکت داربست را به انبار مربوطه (یا محل ویژه نگهداری قطعات داربست) منتقل سازد و کارت ایمنی را به اداره ایمنی عودت دهد.  

داربست فلزی

کلیه داربست هائی که کارگران بر روی آن کار مینمایند باید دارای تعداد کافی جایگاه کار باشد. هیچ بخشی از جایگاه کار نباید بر روی آجرهای لق، لوله های آب، دودکش و سایر مصالح غیر مطمئن و نامناسب قرار گیرد. راهنمای نصب و بکارگیری داربست دستورالعمل آماده کردن مکان برای نصب داربست  تثبیت موقعیت ماشین های متحرک مانند حذف عوامل آلاینده مثل روغن ها استفاده از وسایل و اثاثه ایمنی انفرادی استفاده از نوارهای هشدار دهنده در موقع نصب داربست فلزی دستورالعمل اجرای داربست: باز کردن داربست باید از بالاترین نقطه صورت گیرد منظور جایی است که عملیات داربست بندی پایان یافته است. پرتاب نکردن اجزای داربست استفاده از کمربند مصونیت و خطر مخصوص داربست بندی رعایت فاصله از برق فشار قوی و کامل نما دستورالعمل اطمینان در داربست قبل از نصب و اجرای داربست باید جوانب کار مورد درس خواندن قرار گیرد امن کردن محیط کار از قبیل قطع جریان – توقف ماشین آلات انتخاب انبار و لوازم مناسب در داربست بندی حمل سامان داربست توسط ماشین مخصوص نصب تابلوهای مخصوص باردو و عملیات داربست فلزی بررسی زمین و مکانی که پایه های داربست روی آن نصب می شود.  

داربست فلزی

در صورتی که از تخت استفاده میکنیم آنها را باید با بست با لوله های داربستی محکم کنیم نصب لوله های ضربدری روی داربست به صورت بادبند انبار نکردن لوله – بست و لوازم داربست روی سقف و سطح از جایگاه داربست نباید انتفاع شود مگر آنکه ساخت آن به اتمام رسیده و وسایل حفاظتی لازم بطور مناسبی نصب شده باشد. پهنای جایگاه با در نظر گرفتن نوع کار باید مناسب باشد و در هر بخش آن باید گذرگاه بازی بهپهنای کم ارزش فارغ از هر مانع ثابت و مصالح انباشته شده فراهم گردد. در هیچ موردی پهنای جایگاه کار نباید اندازه های معیار کمتر باشد .برای اینکه تختهها در طول سکو پاگیر نشوند، باید حتی الامکان روبه روی هم باشند. یک سکوی لزوم سبب میبایست بتواند در هر متر مربع تحمل وزن کافی را داشته باشد.

منبع: www.sarvnews.ir        

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *